Hat Değerleri Nasıl Olmalıdır?

Şu an bu hızda bu değerler ile sorun yaşamazsın. Benim bahsettiğim daha fazla hız almak istediğinde değerler düşecek ve o zaman sorun yaşarsın.
Ben yanlış anlamışım o zaman. Teşekkürler yorumlarınız için.

Konu hortlayacak ama ,
Şu an Türk Telekom 40 GB akn li 4 mbit(akn sonrası hız 1 e düşüyor) lik her eve İnternet paketindeyim. 3 gün sonra taahhüdum bitecek. Netspeed vdsl 35 mbit başvuru yaptım. Gerekli evrakları kargoyla yolladim.ADSL hat degerlerim şöyle(40 GB yi aştıktan sonraki değerler):

73970

Kullandığım modem : TP link TDW9970v3
2.4 GHz 20 MHz ayarında sadece 11N ayarladım.kanal seçimini de wifi analyzer programıyla yaptım .
Hızımı internet altyapı sorgulama sitesinden yaptigimda 55 mbps alabileceğini yazıyordu.
Şu anda kablosuz bağlantı ile Türk Telekom un verdiği hızları olabiliyorum. Acaba netspeede gectigimde 35 mbps hızı bu modemde kablosuz bağlantıyla alabilir miyim? Alacağım hız kaç olur?

Bu değerlere baktığımda hattınızın maksimum alabileceği oran 17 Mbps. İsterseniz başka yerden sorgulayın. 35 Mbps paketi de kullanmayacaksınız gibi görünüyor. :(

Bu değerlere baktığımda hattınızın maksimum alabileceği oran 17 Mbps. İsterseniz başka yerden sorgulayın. 35 Mbps paketi de kullanmayacaksınız gibi görünüyor. :(
Yalnız bu değerler adsl için geçerli değerler forumda başka yerlerde rastladığında da bu değerlere bakarak VDSL hakkında yorum yapabileceğimizi sanmıyorum . Adsl için de 17 iyi bir değer. Aslında benim merak ettiğim bu modem 35 mbit bağlantıda kablosuz olarak tam performans verir mi?

Yalnız bu değerler adsl için geçerli değerler forumda başka yerlerde rastladığında da bu değerlere bakarak VDSL hakkında yorum yapabileceğimizi sanmıyorum . Adsl için de 17 iyi bir değer. Aslında benim merak ettiğim bu modem 35 mbit bağlantıda kablosuz olarak tam performans verir mi?
Elimde sizin bahsettiğiniz modem var. 50 Mbps'lik paket kullanıyorum. Kablosuzda hızımın yarısını bile zar zor veriyor hiç memnun değilim. Genelde kablolu olarak internet kullandığım için sorun olmuyor ama kablosuz kullanımı çok sinir bozucu. Arada bir kendi kafasına göre sanki modemin kablosuzunu devre dışı bırakmışım gibi oluyor, kimse bağlanamıyor. Aç kapa yapmak zorunda kalıyorum.

P
Elimde sizin bahsettiğiniz modem var. 50 Mbps'lik paket kullanıyorum. Kablosuzda hızımın yarısını bile zar zor veriyor hiç memnun değilim. Genelde kablolu olarak internet kullandığım için sorun olmuyor ama kablosuz kullanımı çok sinir bozucu. Arada bir kendi kafasına göre sanki modemin kablosuzunu devre dışı bırakmışım gibi oluyor, kimse bağlanamıyor. Aç kapa yapmak zorunda kalıyorum.
Bende bu şekilde wifi kopukluğu falan olmuyor zaten ben 24-27 arası bişey bekliyorum. Kablolu bağlantı yapmayı düşündüm ama ev buna müsait degil. Ne dersin acaba 25 falan alır mıyım ? Ben bağlantım kurulduğunda yine hızımı buraya yazarim
Screenshot_20190708-145936.png
Screenshot_20190708-145415.png

Bunlar da netspeed bağlantı sonrası degerlerim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı