CAT6 sonrası modem hat değerleri nasıl?

Çok tuhaf gerçekten. Adamlar galiba yalan söylüyor. Türk T*elekom'u geçtim, Netspeed de 62 Mbps alınabilir diyor. Yanılmıyorsam öteki konuda attığınız ekran görüntüsü öyle diyordu. Saha dolabı ile olan 200 metrelik mesafe bu kadar çok fark oluşturamaz. Modemin kendisi veya İSS tarafından hız limit konulmuş olsa SNR değeri sınırda çıkmazdı. Geriye iki ihtimal kaldı; ya modeminizde sorun var yada evin dışında bir yerde belki de bağlı olduğunuz portta sorun var. Acaba aynı altyapıyı kullanan komşularınızda durum nasıl? Bir de ödünç VDSL modem alıp deneme şansınız olur mu?

Bir de çağrı merkezindeki aptallar bazı sorunları göremiyorlar. Eğer baştan savma cevap verip şikayetinizi kapatmasalar belki de saha ekibi gelip bakardı.

Saha ekiblerinin bulunduğu bina olması gerekli. Orada olan amir ile konuş.

Ve ya altyapında başka firmanın fiberi var ise ona geç. Dediğim gibi DSL sorun çıkardığında uğraştırıyor.

Başka firmalarının fiberi var ama taahhüt bedeli yüksek olduğu için geçemiyorum.
Çok tuhaf gerçekten. Adamlar galiba yalan söylüyor. Türk T*elekom'u geçtim, Netspeed de 62 Mbps alınabilir diyor. Yanılmıyorsam öteki konuda attığınız ekran görüntüsü öyle diyordu. Saha dolabı ile olan 200 metrelik mesafe bu kadar çok fark oluşturamaz. Modemin kendisi veya İSS tarafından hız limit konulmuş olsa SNR değeri sınırda çıkmazdı. Geriye iki ihtimal kaldı; ya modeminizde sorun var yada evin dışında bir yerde belki de bağlı olduğunuz portta sorun var. Acaba aynı altyapıyı kullanan komşularınızda durum nasıl? Bir de ödünç VDSL modem alıp deneme şansınız olur mu?
Bildiğim kadar karşı komşumuz 50 mbps'lik bir hız alıyor. VDSL modem alıp denemedim. Verdikleri modemin söylenen hızı kaldırdıklarını söylediler.

27/09/2022'de bitiyor.
Geçmiş olsun.

Belki THH cayma bedeli hakkında başvurabilirsen ücretsiz iptal edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geçmiş olsun.

Belki THH cayma bedeli hakkında başvurabilirsen ücretsiz iptal edebilirsin.

Babama söylemiştim ama mahkeme ile uğraşamam demişti.

O zaman bir ümit, müşteri hizmetleri ile konuşup paketi 16 Mbps olana düşürtün. Gereksiz yere fazla para vermeyin. Genelde aşağı yönlü değişikliklere müsaade etmezler. Üst pakete geçişte sorun çıkarmazlar. Eğer size ret cevap verilirse, söylenen hızı alamadığınızı, bina içi tesisatı ve modemi yenilediğiniz halde olması gereken hızın çok altında aldığınızı söyleyin.

Bu arada, yukarıda paylaşılan videoda konuşan adamı daha önce dinlemiştim. 12 ayı aşan sözleşmelerde -kanunen- cayma bedeli ödenmeden fesih yapılabileceğini söylüyor. Özellikle 24 ay sözleşme varsa ilk 12 ayı doldurtan sonra ayrılabilirsiniz. Sizin de galiba ilk 12 bitmek üzere.

O zaman bir ümit, müşteri hizmetleri ile konuşup paketi 16 Mbps olana düşürtün. Gereksiz yere fazla para vermeyin. Genelde aşağı yönlü değişikliklere müsaade etmezler. Üst pakete geçişte sorun çıkarmazlar. Eğer size ret cevap verilirse, söylenen hızı alamadığınızı, bina içi tesisatı ve modemi yenilediğiniz halde olması gereken hızın çok altında aldığınızı söyleyin.

Şimdi tekrar aradım ve arıza kaydı oluşturdular (9. arıza kaydı oluşturuşum). Ekip gelip internetimize bakacakmış. Duruma göre elit ekip gelecekmiş. Eğer yine çözülmez ise sizin dediğiniz gibi paketi düşürteceğim.

Geri
Yukarı