CAT6 kablo geçişi sonrası hat değerleri düşüyor

RuffneckTR

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okuyorum
İnternetimi evin içindeki prizden CAT3 kablo ile alıyordum. Ama bir takım sorunları olduğu için yeni bir CAT6 iç tesisat çekmeye karar verdim.

Fakat bu tesisatı içeriden değil de dışarıdan çektik. Balkondan sarkıttık ve duvara sabitledik. İlk günlerde problem yoktu, ama bazı günler alabileceğim hız azalıyordu, CRC hataları yükseliyordu, SNR değerim düşüyordu. Bu kabloyu çıplak bir şekilde monteledik. Kanal falan kullanmadık. Sizce bunun sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebiliriz? Ben hava şartları yüzünden olduğunu düşünüyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot_9.png

Ben de dışarıdan çektim kabloyu. Hat zayıflamam ilk günlerde 18 dB idi. Ama gün geçtikçe artıyor. SNR Margin değeri de düşüyor. Ya kablonun kalitesizliğinden ya da dediğiniz gibi hava şartlarından. Ben de çözüm arıyorum.

Kaç awg kalınlığında kablo? Dışarıdan çekmeniz kötü olmuş.
Kablo 23AWG.
Eki Görüntüle 360201
Ben de dışarıdan çektim kabloyu. Hat zayıflamam ilk günlerde 18 dB idi. Ama gün geçtikçe artıyor. SNR Margin değeri de düşüyor. Ya kablonun kalitesizliğinden ya da dediğiniz gibi hava şartlarından. Ben de çözüm arıyorum.
Evet hocam. Çok canımı sıkıyor. Bazen alabileceğim hız 96 seviyesinden 60 seviyesine düşüyor. SNR Margin değerlerim çok azalıyor.

Son düzenleme:
Dışarıdan yapmanız değerleri o kadar düşürmez ayrıca düşüş öyle bazı anlarda olmaz ve çekmeden önceki değerler ile şimdiki değerler arasında o anlık düşüşler olmadan ne kadar fark var ?
Problem olduğu zaman alabileceğim hız 96 seviyesinden 50-60 seviyesine iniyor. SNR Margin ise 22 seviyesinden 17 değerine iniyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı