Hat değerlerime göre ne kadar hız alabilirim?

Değerler neden böyle bende anlamadım. Kutuyla evin arasında 100 metre mesafe vardır. Normalde de komşular ne hız alıyorsa iki katı geliyordu bize🙂

Hat zayıflamanız muhteşem net 100 alırsınız

Değerler neden böyle bende anlamadım. Kutuyla evin arasında 100 metre mesafe vardır. Normalde de komşular ne hız alıyorsa iki katı geliyordu bize🙂

Bence 100 metrede bu kadar düşük zayıflama olamaz hocam bir göknetin sitesinden bakın.

1683392581415.png

Hala güncellenmemiş. Yeni kutuyla aramda 100 metre civarı bir mesafe var çünkü başka kutu yok. Merkezde 2 tane büyük kutu vardı, bizde onlara bağlıydık. Hat değerlerini değiştiren asıl kutuyu yeni koydular. 8Mbps yazıyor ama 16 alıyordum.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1769013

Hala güncellenmemiş. Yeni kutuyla aramda 100 metre civarı bir mesafe var çünkü başka kutu yok. Merkezde 2 tane büyük kutu vardı, bizde onlara bağlıydık. Hat değerlerini değiştiren asıl kutuyu yeni koydular. 8Mbps yazıyor ama 16 alıyordum.

Hocam tamam işte FTTH gelmiş apartmanınıza

Hocam tamam işte FTTH gelmiş apartmanınıza

Kasaba gibi bir yerde yaşıyorum hocam, sadece telefon direğindeki kutudan eve kadar en az 30 metre vardır 😅 ve ev müstakil. FTTH eve kadar fiber değil miydi? Direkteki gri kutuya kadar fiber çektiyseler değerler böyle olabilir ama direkle ev arasındaki kabloda bir değişim olmadı.

Kasaba gibi bir yerde yaşıyorum hocam, sadece telefon direğindeki kutudan eve kadar en az 30 metre vardır 😅 ve ev müstakil. FTTH eve kadar fiber değil miydi? Direkteki gri kutuya kadar fiber çektiyseler değerler böyle olabilir ama direkle ev arasındaki kabloda bir değişim olmadı.

Evet FTTH eve kadar gelir 30 metre de çok iyi muhteşem bir seviye daha biz merkezde 50 Mbps alıyoruz :(

Göknet'ten bakınca değerlerde değişim olmuş ancak hala güncel değil gibi görünüyor. Hat zayıflaması neredeyse yok gibiyken Millenicom üzerinden sorgulayınca 40Mbps alabilirsin diyor. Akşam 8 ile sabah 6 arasında internet tamamen gidiyor, DSL ışığı yanmıyor.

1683551394449.png

Hocam mh aradığımızda en fazla 41Mbps alabilirsin diyor ama modeme 140Mbps geliyor. Bu nasıl olabiliyor? 35Mbps pakete aktardı şimdilik.

Dosya Ekleri

• 1683536083421.png
    1683536083421.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Göknet'ten bakınca değerlerde değişim olmuş ancak hala güncel değil gibi görünüyor. Hat zayıflaması neredeyse yok gibiyken Millenicom üzerinden sorgulayınca 40Mbps alabilirsin diyor. Akşam 8 ile sabah 6 arasında internet tamamen gidiyor, DSL ışığı yanmıyor.

Eki Görüntüle 1771318

Hocam mh aradığımızda en fazla 41Mbps alabilirsin diyor ama modeme 140Mbps geliyor. Bu nasıl olabiliyor? 35Mbps pakete aktardı şimdilik.

Türk Telekom yetkilileri bölgendeki hızı sisteme 41 Mbps olarak girmişler. Fark bundan kaynaklanıyor.

Ama hocam, komşuların adreslerine bakınca 52Mbps diyor Göknet.

Eki Görüntüle 1771330

Normalde modem değerlerine göre 100 Mbps bağlanabilir. Ama Türk Telekom ile bir görüş istersen.

Bir not vereyim. Yeni konulan dolap henüz boş olduğundan ulaşılabilir bağlantı hızı değerleri bu kadar yüksek çıkıyor. Çevren kalabalık ve aynı dolaba bağlıysan zamanla ulaşılabilir hızın düşecek

Normalde modem değerlerine göre 100 Mbps bağlanabilir. Ama Türk Telekom ile bir görüş istersen.

Bir not vereyim. Yeni konulan dolap henüz boş olduğundan ulaşılabilir bağlantı hızı değerleri bu kadar yüksek çıkıyor. Çevren kalabalık ve aynı dolaba bağlıysan zamanla ulaşılabilir hızın düşecek

Köy/kasaba benzeri bir yerde yaşıyorum. Mahallede tahmini olarak 80 hane olsa, bunlardan 50'sinde internet bağlantısı vardır. Dediğiniz gibi bir arayıp sorayım.

Hocam, TT mobil uygulamasından bakınca 100'lük pakete geçiş yapabilirsiniz diyor. Normalde desteklemiyor olsa bu paket karşımıza çıkmazdı değil mi? Az önce konuştuğumuzda onlarda bilmediklerini söyledi ve birkaç gün sonra tekrar arayın dedi.

Kutu yeni olduğu için sistemde farklı değerler gözüktüğünden en fazla 41 verebiliriz demişler. Şu an DSLAM kilidi olduğu için 80Mbps'de kaldı, gün içinde 100 yapacaklarmış.

100Mbps olan paketlerin hızını 15Mbps yapmışlar fakat bizimkine 8Mbps limiti koyulmuş. Bu limiti artırmak için aradığımda ise, download hızınız zaten iyi olduğu için upload hızınıza bir şey yapmamıza gerek yok deyip geçiştiriyorlar. 3 kere aradım; hepsinde aynı muhabbet, upload hızını artırmak için ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı