Hat değerlerine göre 65 Mbps internet alınabilir mi?

iTopcu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, hat değerlerim ekteki gibi. 65 Mbit alabilir miyim sizce kopya olur mu?

Screenshot_40.png

Hız limitini 88 yapmışlar ve güncel değerler bu şekilde;
Screenshot_40.png
11742526690.png

Cat6 ile değiştirme durumu nasıl oluyor? Evime telefon kablosu geliyor ve sonra splitterdan cat kablosu ile modeme interneti veriyorum. Splitterdan sonraki kabloyu mu değiştirmeliyim yoksa eve gelen telefon kablosu yerine cat mı kullanmalıyım? @Patrixcs

Son düzenleme:
Hız limitini 88 yapmışlar ve güncel değerler bu şekilde;
Eki Görüntüle 1110605Eki Görüntüle 1110606

CAT6 ile değiştirme durumu nasıl oluyor? Evime telefon kablosu geliyor ve sonra splitterdan CAT kablosu ile modeme interneti veriyorum. Splitterdan sonraki kabloyu mu değiştirmeliyim yoksa eve gelen telefon kablosu yerine CAT mı kullanmalıyım? @Patrixcs
Direkt eve gelen kabloyu değiştirmen daha iyi olur. Ev telefonu kullanmıyorsan splitter cihazı çıkar gereksiz kalıyor. Bir de direkt splitterdan çıkarıp telefon kablosunu modeme takabilir misin? O şekilde hat değerlerini atıp değerlerinde iyileşme olabilir. Ve DSLAM kilidi var bu arada.

Direkt eve gelen kabloyu değiştirmen daha iyi olur. Ev telefonu kullanmıyorsan splitter cihazı çıkar gereksiz kalıyor. Bir de direkt splitterdan çıkarıp telefon kablosunu modeme takabilir misin? O şekilde hat değerlerini atıp değerlerinde iyileşme olabilir. Ve DSLAM kilidi var bu arada.
Limiti arttırınca kopmalar oldu bir kaç kez tekrardan 80'e limit talep edicem. DSLAM kilidi olması bu kopmalara neden olur mu kaldırma talep edeyim mi?

Limiti arttırınca kopmalar oldu birkaç kez tekrar 80'e limit talep edeceğim. DSLAM kilidi olması bu kopmalara neden olur mu kaldırma talep edeyim mi?
İç tesisat kaynaklı olabilir. Telefon kablosu CAT 6 ile değiştir. Hat zayıflaman o hıza fazla biraz. Belki splitter kaynaklı olabilir. Splitter çıkarıp telefon kablosunu direkt modeme takıp hat değerlerini atar mısın? SNR değerin şu an aslında iyi olmaması gerekiyor.

Splitter'ı aradan çıkardım bir fark olmadı. SNR 88Mbit'teyken 12 oluyor 80'de iken 14'tü. Ne diyorsun tekrardan 80'e sabitleyeyim mi, DSLAM kilidini kaldırtayım mı ne tavsiye edersin. Bu arada eve gelen kabloyu değiştirmem çok zor.
Screenshot_44.png

Geri
Yukarı