Hat degerlerinin analizi

mryusufcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Merhaba arkadaşlar
TTNET 16Mbps kadar paketim var
12 altyapı normalde 8Mbps kullanırken 1 aydır ne olduysa 2.5-3 hızlara düştü.
Şu an kullandığım modemi eski modemimle değiştirdim sonuçlar neredeyse aynı.
Müşteri hizmetleri bina tesisatı veya modem kaynaklı diyor. Fotoğrafı ekliyorum ben ne yapayım bir yol gösterirseniz sevinirim?

IMG_20200821_232821.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığın fotoğrafa göre modemde bir sorun yok. Kullandığın WAN kablosundan olabilir. İnternet servis sağlayıcın aldığın değeri azaltmış. Azaltma sebepleri SNR Margin dengelemek de değil gördüğüm kadarıyla. Hat zayıflaması çok fazla. Kabloyu değiştirip sonucu bildir. Altyapın azami 12 Mbps alabiliyor. Kablo ile çözülmezse TTNET'e ulaşıp çözdürmen lazım. Taahhüt fazla değilse ayrılıp Millenicom'a geç. Her türlü TTNET'net iyidir.

Attığın fotoğrafa göre modemde ve altyapıda bir sorun yok. İnternet servis sağlayıcın aldığın değeri azaltmış. Azaltma sebepleri SNR margin dengelemek de değil gördüğüm kadarıyla. TTNET'e ulaşıp çözdürmen lazım. Taahhüt fazla değilse ayrılıp Millenicom'a geç. Her türlü TTNET'net iyidir.

Kablo kaynaklı hat zayıflaman çok yüksek.

Az önce TTNET'i arayıp teknik ekip istedim bina içi hattı kontrol edip gerekiyorsa yenilesinler diye.

Sorun ondansa eğer üzülürüm bu kadar uğraştığıma. İşteyim eve gider gitmez kablo değiştirip deneyeceğim. Sonucu yazarım.

Teknik ekip gelip bina içi santralden ölçüm yapsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı