Hat Sınırlarının Üstünde Hız Almak

XFarcus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Biyolog
Öncelikle TTNET firmasından fiber altyapı sorguladığımda sitemde fiber internet çıkıyor. TTnet'in müşteri hizmetleri ile de görüştüm verebileceğimiz en yüksek hız 24/2 diyorlar. Hız tesi yaptığım zaman en yüksek 24 Mpbs download, 2 Mpbs upload alabiliyorum. Bu nasıl bi saçmalık oluyor? Ben şimdi 50 Mpbs download 5 Mpbs upload paketine geçsem bi sorun yaşar mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle TTNET firmasından fiber altyapı sorguladığımda sitemde fiber internet çıkıyor. TTnet'in müşteri hizmetleri ile de görüştüm verebileceğimiz en yüksek hız 24/2 diyorlar. Hız tesi yaptığım zaman en yüksek 24 Mpbs download, 2 Mpbs upload alabiliyorum. Bu nasıl bi saçmalık oluyor? Ben şimdi 50 Mpbs download 5 Mpbs upload paketine geçsem bi sorun yaşar mıyım ?
Altyapı desteklemiyor ise o hızı zaten alamazsınız. Almaya çalışırsanız kopmalar yaşanır ve bu sorunda santral üzerinden hızınız alabileceğiniz maksimum hıza sabitlenir.

Modem değerleri derken böyle birşey mi ?

Dosya Ekleri

• modem değerler.png
    modem değerler.png
    201,6 KB · Görüntüleme: 67
Bunun tek çaresi yeni altyapı mı ?
Birde şuan 2 mpbs uploadım var ama modem ara yüzünde 3 mpbs gözüküyor...

Bunun tek çaresi yeni altyapı mı ?
Birde şuan 2 mpbs uploadım var ama modem ara yüzünde 3 mpbs gözüküyor...
Yeni altyapı mümkün değil şuan. Altyapı olmayan yerler var. Tüm Türkiye altyapı sahibi olduktan sonra altyapı iyileştirmeleri başlayabilir. Beklemek isterseniz en az 10-15 sene sürer. Çünkü şu anda hiçbir firma kolay kolay altyapı çalışması yapmıyor. Halkımız haklarını bilmiyor. Talepte bulunsalar altyapı ayaklarına gelecek.

VDSL'den fibere direkt olarak geçemezsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp daha detaylı şekilde anlatmayı deneyin. Oturduğum bölgede fiber alabileceğim söyleniyor bu yüzden fiber paketlere geçmek istiyorum diyebilirsiniz veya oturduğunuz yerin fiber destekleyip desteklemediğini ayrıca müşteri hizmetlerine de sorabilirsiniz.

VDSL'den fibere direkt olarak geçemezsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp daha detaylı şekilde anlatmayı deneyin. Oturduğum bölgede fiber alabileceğim söyleniyor bu yüzden fiber paketlere geçmek istiyorum diyebilirsiniz veya oturduğunuz yerin fiber destekleyip desteklemediğini ayrıca müşteri hizmetlerine de sorabilirsiniz.
Fiber desteklese bile port açılması gerekiyor. Ancak SNR Margin baya kötü durumda. Kopmalar yaşar. Bu yüzden önerim 24/2 pakettir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı