Çözüldü Hata tespiti için mavi ekran hatası nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darth Umbra

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2x16 XPG Spectrix
SSD veya HDD modeli
Kingston 240GB
Ekran kartı
GIGABYTE RX 570 4GB
Anakart
MSI B450M-A Pro Max
İşlemci
R5 1600AF
Merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere garip bir durum içerisindeyim.
Dün SSD'ye attığım format ile birlikte Windows 11 yükledim, sürücülerimi güncelledim. Bugün ise R6 oynarken bir anda bilgisayarım kilitlendi ve "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR" hatası aldım. Biraz bekledim ama %0 artmayınca dereceli maçıma dönebilmek için güç tuşundan bilgisayarımı yeniden başlattım. Tabii ki minidump dosyası da oluşmadı. Minidump dosyası oluşabilmesi ve hatanın kaynağını kesin olarak bulabilmek için aynı türden mavi ekran hatasını nasıl alabilirim?
R6'ya tekrar girip biraz oynadım ama işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Darth Umbra sorun HDD'de yüksek ihtimalle. Olmazsa hepsini teker teker çıkarıp test edeceksin.

Bir de sağlık görüntülerini atar mısın disklerinin?
@Darth Umbra diskinde sorun var bu gerçek. SSD harici bir disk var mı?

1710345983630.png

@Darth Umbra sorun HDD'de yüksek ihtimalle. Olmazsa hepsini teker teker çıkarıp test edeceksin.

Bir de sağlık görüntülerini atar mısın disklerinin?
Windows'un kurulu olduğu SSD hariç 2'sini de çıkartıp taktım herhangi bir değişiklik göremedim. HDD'min normalde sorun yaşatmayıp Windows 11'e geçmemin 2. günü sorun çıkartması bir tesadüf mü ?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 3
  • 2.png
    2.png
    82,3 KB · Görüntüleme: 4
  • 3.png
    3.png
    100,8 KB · Görüntüleme: 4
@Darth Umbra için rahat etmezse Windows 10'a tekrar dönerek tekrardan kontrol edebilirsin.

Değişiklik olmadı derken ne demek istedin onu anlayamadım.
Yani taktım çıkardım ancak mavi ekran vesaire almadım.
Bir daha mavi ekran alırsam minidump inceleyeceğim, o da olmadı Windows 10'a dönerim artık...

Yeni konular

Geri
Yukarı