Hatay, Reyhanlı'da Suriyeliler ayaklandı!

Hatay, Reyhanlı'da Türkiye'nin kurduğu kamptaki yüzlerce Suriyeli ayaklandı! Suriyeli sığınmacılar, Türk askerinin nöbet kulesine patlayıcı madde atıp, beton duvarı aşıp ele geçirmeye çalıştı...

Sınır bölgesinde çiftçinin aylardır emek verdiği ve tam hasat zamanı köylülerin buğdaylarını, zeytinliklerini ateşe verdiler!

Aşağıda görüntüleri bulabilirsiniz. E, ne demişler? Acıma yetime döner koyar...

189560412_538260057169445_2359963564554900217_n.jpg

191383701_502889814390822_6167908304874810460_n.jpg

Avusturya-Macaristan imparatorluğunun yıkılış sebeplerinden biri çok ulusluluk ve isyanlar. Aynı şekilde Osmanlı'nın da yıkılma sebeplerinden biri de bu. Ve biz hala geçmişten ders almayıp bunları vatanımıza alıyoruz. Diyecek bir şey bulamıyorum. Umarım bu olaylar tırmanmadan şunları postalarız Suriye'ye.
Devletime isyan edenlerin yaşama hakkını tanımıyorum.

Bizim askerler boşuna şehit oluyor herhalde? Alıyorlar bunları ülkeye, daha 6-7 ay önce evin üst tarafındaki banka gelmişler ateş falan yakıyorlar. 20 yaşında gencecik kişiler ama vatanını bırakıp keyif yapıyor ne hikmetse. Çıkın diyorum laf atıyorlar en sonunda polis aradım da kurtuldum serserilerden.

Taşkınlık vs. gibi olaylar elbette doğru değil ancak bu olayı bahane ederek Suriyeliler´e ya da Araplar´a karşı ırkçılık yapmak da kesinlikle kabul edilemez.
Hocam Arap işte, bizi nasıl sattıklarını biliyoruz ve yine aynı şeyi yapmaya devam ediyoruz. Vatanını savunamayacak kadar korkak ise yaşamasın zaten.
Bunula kalmıyorlar, ülkemizde yaşayanlara rahat vermiyorlar. Kastım tecavüz, hayvan katletmeleri vs. tabii ki hepsi öyle değil. İyi olanlara lafım yok.
Evet iyi olanlarda var haklarını yememek lazım. Bir çocuk köpeği kurtarmak için göle atlamıştı.

Ben bu haberin yalan olduğunu düşünmüyorum. Bu tarz bir haber ülkede Sedat Peker olayından daha fazla tepki çekeceği için basından uzak tutulması için ellerinden geleni yapacaklardır. Tıpkı Gara'daki başarısızlığı örtmek için devlet personellerine basın üzerinden sivil vatandaş demeleri gibi.

Ülkede çok kritik olaylar olurken, Türk basınında "lahmacun mu yoksa etli ekmek mi?" konulu haber yapılıyor. O yüzden "Hükümet o haberi yalanladı" manşetlerine çok güvenmeyin. :)

Müslüman kardeşlerinden bazıları sadece namaz kıldığını gösteriyor diye ona oy verip o adamın o yetkiye sahip olmasını sağlayarak o suriyelileri ülken de tutuyor da farkında değiller.

Bende onu belirttim zaten, cumhurbaşkanının suçu, dinini kötüye kullanıyor, o da dinin ve dindeki insanların suçu değil, kötüye kullananların suçu oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı