Hatchback vs Crossover/SUV

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arabalardan pek anlamam ama babamda Kia Sportage 2015 vardı eskiden. Babamın dediklerine göre bagajı çok büyük, bayağı geniş ve ferah, kullanması da basit, sürüşü hafif. Ayrıca yakıtı kokluyor resmen.
Korna sesine takılanlar için söylüyorum kornası şu eski Getz'lerdeki gibi biip biip gibi de değil, kamyon kornası gibi aşırı sesli de değil :D

Arkadaşlar merhaba,

Otomobil alma planım var fakat tür konusunda aklımda bazı soru işaretleri mevcut. Öncelikle uzun zamandan beri hayalimdeki araç Mercedes A180 idi (Renault motoru olduğunu biliyorum) fakat bu yaz 15 yıl aradan sonra Rize'ye gittim ve orada inanılmaz engebeli yollarda otomatik vites Nissan Qashqai kullandım. Eğer bir hachback alırsam onu kesinlikle yaylaya çıkartamam. Bu bağlamda Crossover veya SUV araçlara bakıyorum.

Öte yandan sizden şunun da değerlendirmesini istiyorum: yılda bir kez yazın Rize'ye gitmek için SUV alınır mı? SUV alınırsa İstanbul trafiğinde ne gibi bir avantajı/dezavantajı olur?

Hoşuma giden bazı modeller ise şu şekilde:
  • Totoya CH-R
    • Yol sesi alıyor​
    • Şanzıman spotif sürüşte afallıyor​
    • İç tasarımı kötü​
  • Nissan Qashqai
    • Teknolojisi eski​
    • İçeri su almış​
    • Konforlu değil​
    • Ses alıyor içeri​
  • Peugeot 3008
    • Teknolojisi yeni​
    • Yalıtımı iyi​
    • Yol tutuşu kötü​
Tavsiye edilen diğer modeller:
Diğer model tavsiyelerinize de açığım.
  • Kesinlikle otomatik vites olmalı.
  • AWD/4WD çok şart değil.
  • Dizel araçlar bitiyor, sanırım benzinli almam gerek ama Hybrid de olur.
  • Yakıt tüketimi nispeten düşük olsun ama ana kriterlerimden biri değil.
  • Aracın dış görüntüsü kesinlikle önemli. Yukarıdaki üç aracın tasarımını da beğeniyorum.
  • İkinci el alacağım muhtemelen.
  • Bütçe max. 300K gibi.
Şimdiden vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Geç olduğu için sonra da yazabilirsiniz. Ben konuyu takibe alıyorum.

Gelen tavsiyelere göre konuyu güncelliyorum.

Son güncelleme: VW T-Roc modeline göz atacağım. Tasarımını da beğeniyordum zaten.

15. sayfada kalındı.
Öncelikle merhaba,

Yakınlarımdan görme ve kendi kullanma tavsiyemi veriyorum sana. Sana önerim engebeli yollarda da kullanacaksan Citroen C5 Aircross. Ben Citroen C3 kullandım ve sürüşü, yol tutuşu gayet güzel çok rahat geldi bana. Ayrıca engebeli yollar içinde güzel bir araç. Donanımsal özellikleri de harika. Tavsiyemdir. Bi incele bence. Şimdiden hayırlı olsun.

@Recep Baltaş Mesut Çevik'e nasip olmadı size de öyle olmadan bir an önce alın arabayı 😆
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş Youtube'da denk geldim bir bakın bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

315-360 arası gözüküyor. Bütçeyi aşıyor ama 0 bir araç. İkinci el almak yerine biraz daha biriktirip 0 almak bende daha mantıklı.
Hocam, boş 0 bir araba alacağına, 2. el en fazla 50.000 km dolu bir araç almak en mantıklısı. Bu arabanın dolu modelleri 350k üzeri.
@Recep Baltaş dayım galerici. Araba incelemelerimi okuduysanız görmüşsünüzdür hocam. Eğer beğendiğiniz ama bütçeyi aşan bir araba varsa, ilanı göndermeniz yeterli. İstanbul içinde galericilerde hatırı geçiyor. Benim arabayı babamla ikisi anlaşıp 20.000 TL indirimle almışlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı