Hattım daha yüksek hızları kaldırır mı?

Daha fazla  
Merhaba, Türk Telekom 35 Mbps download 8 Mbps upload paketini kullanmaktayım. Sorum şu ki 50 Mbps veya 100 Mbps hızlarına geçmeyi düşünüyorum. Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradığımda 50 Mbps üstünde problem yaşayacağım söylendi. Hattım hangi hıza kadar kaldırır ve paket hızımı yükselttiğimde problem yaşarsam geri döndürme şansım var mı? Müşteri hizmetleri var olduğunu söyledi fakat deneyimleyen oldu mu, merak ediyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-04 174805.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-02-04 174805.jpg
    108,5 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Hadi ya 😕 bina eski bir bina 40 yıllık fakat binaya gelen kutudan Cat5 kablo ile çektik modeme. Farklı testlerde santral uzaklığı 850 metre ve maksimum alınabilir hız 16 mbps olarak gözükmekte. 35 mbps de yıllardır sorunsuz kullanıyorum. 1 kere bile kopma veya hız düşüklüğü yaşamadım. Tavsiyeniz nedir, farklı sağlayıcılara geçmek mantıklı mı ? Turknete talep açtım fakat 1000 mbps getirirler mi 1 ay içinde ?

Türknet ne kadar çok kişiden talep olduğuna bakıyor ama tek kişi için 1 ayda getireceklerini zannetmiyorum. Başka İSS'e geçmeniz bir şeyi değiştirmez hocam santral uzaklığı falan da çok fazla. Gidip fiber için talepte bulunabilirsiniz eğer dikkate alınıp çekilirse ancak o zaman düzelir altyapı. Onun dışında pek bir şey yapılamaz gibi.

Hadi ya 😕 bina eski bir bina 40 yıllık fakat binaya gelen kutudan Cat5 kablo ile çektik modeme. Farklı testlerde santral uzaklığı 850 metre ve maksimum alınabilir hız 16 mbps olarak gözükmekte. 35 mbps de yıllardır sorunsuz kullanıyorum. 1 kere bile kopma veya hız düşüklüğü yaşamadım. Tavsiyeniz nedir, farklı sağlayıcılara geçmek mantıklı mı ? Turknete talep açtım fakat 1000 mbps getirirler mi 1 ay içinde ?
Farklı bir sağlayıcıdan çok tesisatı kontrol ettirin hocam. Çünkü sağlayıcı değişse bile altyapı aynı kalacağı için değişen bir şey olmayacak.

İlginç gerçekten. Tüm türkiyede herkesin hızdan şikayet ettiği dönemlerde ilk hızı artan yerlerden oldum şimdi 35 mbps te oturduk kaldık. Hiç hız yükseltme yapmadan devam etmeliyim heralde görünen o.

Evet hocam, bina tesisatı düzelene kadar veya fiber altyapı çekilene kadar yapılacak bir şey yok dediğim gibi.

Bina tesisatı dediğiniz dıştaki kutuya zaten müdahele edemem. Ordan da direk yeni cat5 kabloyla modeme çektim. Benim yapabileceğim bir şey var mı ?

Geri
Yukarı