Hava harp okuluna gitmek

Hocam konuyu oluşturduğum sıralar bu konu üzerine bayağı bir kafa patlattım ve askerliğin bana uygun bir meslek olmadığı sonucuna vardım. Kolay değil hayatını ortaya koyuyorsun ve askeri disiplin sanıyorum ki bana pek de uygun değil. Kara, Hava ve Deniz'in subaylıklarını kazandım ama mülakatlara gitmedim bu yüzden. Geçen sene 67k yaptım sayısalda şimdi Dokuz Eylül'de ilköğretim matematik öğretmenliği okuyorum.
Benimde 2 senem var hocam sayısal öğrencisiyim ne önerirsin yüksek sonuçlar almak istiyor ve çabalıyorum askeri konusuna gelirsek bana o disiplin ve sevda babamdan aşılandı ve devam etmekte kararım kesin ve bu yolda çok çabalayacağımdan eminim.

Benim de 2 senem var hocam sayısal öğrencisiyim ne önerirsin yüksek sonuçlar almak istiyor ve çabalıyorum askeri konusuna gelirsek bana o disiplin ve sevda babamdan aşılandı ve devam etmekte kararım kesin ve bu yolda çok çabalayacağımdan eminim.

Harp okuluna gitmediğim için tavsiye veremeyeceğim ancak YKS ve MSÜ ile ilgili tavsiye verebilirim. 11. sınıf zordur ama düzenli çalışırsan halledersin. Fizik dışındaki diğer sayısal dersleri çok sevmiştim. 11. sınıfı sakın boş geçme çünkü AYT'nin temelini atacaksın. TYT'de düşük netlerle başladıysan sakın üzülme zamanla düzeltebilirsin ve MSÜ de TYT'nin biraz değiştirilmiş versiyonu. Eğer kötü gelirse sakın moralini bozma. Sınav öncesi prova olarak düşünmelisin ve ders çıkarmalısın kendine.

Harp okuluna gitmediğim için tavsiye veremeyeceğim ancak YKS ve MSÜ ile ilgili tavsiye verebilirim. 11. sınıf zordur ama düzenli çalışırsan halledersin. Fizik dışındaki diğer sayısal dersleri çok sevmiştim. 11. sınıfı sakın boş geçme çünkü AYT'nin temelini atacaksın. TYT'de düşük netlerle başladıysan sakın üzülme zamanla düzeltebilirsin ve MSÜ de TYT'nin biraz değiştirilmiş versiyonu. Eğer kötü gelirse sakın moralini bozma. Sınav öncesi prova olarak düşünmelisin ve ders çıkarmalısın kendine.
Hocam 9.sınıf tam pandemi sonrasına denk geldi ama kesinlikle bunu bahane etmiyorum 9.sınıfta gelen rahatlama ile cok salmıştım ama 10.sınıf asılıp 10. sınıf temelimi attım dershaneye gidiyorum 11. sınıfa çok odak vereceğim ek olarak bu yaz tyt türkçe adına paragraf çözüp kitap okuyup dil bilgisini bitireceğim bir adet paragraf kitabı bitirdim dil bilgisine yarın başlayacağım matematik tarafında ise 10 matı tekrar ediyorum 9 da eksiklerim çok dershane ile kapatacağım onu kimya zorluyor cidden tyt fizik ve kimyada eksiklerim var onları dediğim gibi dershane aracılığı ile kapatacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı