Hava harp okuluna gitmek

men0fhonor

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba. 11. sınıfım ve fen lisesinde okuyorum. Küçüklüğümden beri (babamla beraber Anadolu kartalları'nı izlediğimden beri) hava harp okuluna gitmek istiyorum.
Boyum 1.85 metre kilom 83-84 arasında. Derslerim orta ve üst arasında. Hava harp okulu sayısal bir okul.
TYT ve AYT'de kaçar net yapmam lazım?
MSÜ sınavında kaç net yapmalıyım?
Fiziksel yeterlilik testini biliyorum. Mülakatta ne gibi şeyler soruyorlar?
Bu konuları doğru bir şekilde anlatan site, kanal, yazı varsa linkini atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de gitmek istiyorum. Bu mesajı konuyu takip etmek için attım. Ayrıca internette bununla ilgili fazlaca bilgi var. Son olarak eğer istersen Türk Hava Yolları'nın da akademisi var. Orada eğitim alırken sana 2 asgari ücret maaş veriyorlar sonra pilot olduğun zaman senden 150.000 Euro kesiyorlar maaşından az az.

TYT AYT değil. Sadece TYT üzerinden alıyor Harp okulları. Ayrıca orada aldığın puanın bir önemi yok. 500 alan ile 320 alan aynı sayılıyor. Önemli olan mülakatları ve kişilik potansiyelin(subaylığa yatkın mısın değil misin). HHO için boy ortalaması kaç bilmiyorum lakin ilk 6000'e girmen senin için daha iyi olur. Matematiğin yoksa ya baştan başla sadece tyt matematik çalış ya da DHO veya KHO dene. Ben KHO istiyorum. Çünkü savaş karada olur.

TYT AYT değil. Sadece TYT üzerinden alıyor Harp okulları. Ayrıca orada aldığın puanın bir önemi yok. 500 alan ile 320 alan aynı sayılıyor. Önemli olan mülakatları ve kişilik potansiyelin(subaylığa yatkın mısın değil misin). HHO için boy ortalaması kaç bilmiyorum lakin ilk 6000'e girmen senin için daha iyi olur. Matematiğin yoksa ya baştan başla sadece tyt matematik çalış ya da DHO veya KHO dene. Ben KHO istiyorum. Çünkü savaş karada olur.
" Bunun yanı sıra, Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu’nda lisans programlarında öğrenim görebilmek için adayların yine ÖSYM tarafından yapılan “TYT” (Temel Yeterlilik Testi) ve “AYT” (Alan Yeterlilik Testi) olarak adlandırılan 2 farklı sınava daha girmeleri gerekmektedir. "

TYT AYT değil. Sadece TYT üzerinden alıyor harp okulları. Ayrıca orada aldığın puanın bir önemi yok. 500 alan ile 320 alan aynı sayılıyor. Önemli olan mülakatları ve kişilik potansiyelin(subaylığa yatkın mısın değil misin). Hho için boy ortalaması kaç bilmiyorum lakin ilk 6000'e girmen senin için daha iyi olur. Matematiğin yoksa ya baştan başla sadece TYT matematik çalış ya da dho veya kho dene. Ben kho istiyorum. Çünkü savaş karada olur.

Harp okulları için AYT puanının yüksek olması her zaman avantajdır. HHO istiyorsan AYT kısmında 80-100 binin altına girmeye bak, spor ve sözlü mülakatın da önemi yüksek. Sadece TYT üzerinden alıyor ne demek yanlış yazdın sanırım kardeşim.

Harp okulları için AYT puanının yüksek olması her zaman avantajdır. HHO istiyorsan AYT kısmında 80-100 binin altına girmeye bak, spor ve sözlü mülakatın da önemi yüksek. Sadece TYT üzerinden alıyor ne demek yanlış yazdın sanırım kardeşim.
MSÜ Sınavının kendisi diyorum TYT üzerinden alıyor konuları. Yoksa bende biliyorum HHO'nun sayısal olduğunu ve sayısalcıların bir tık daha el üstünde tutulduğunu.

İlk 80 bine girmek önemli öyleyse. Ben kendim için en kötü 50 bine girerim diye düşünüyorum zaten. AYT'de olabildiğine kasacağım öyleyse.
Bu sene 73 net yapıp kazanmıştım ben. Ama sıralama için daha fazla yapmakta fayda var.

MSÜ'nün kendi sınavında mı? TYT ve AYT'de kaç net yaptınız? Fiziksel mülakattan kaç aldınız ve mülakatta ne gibi şeyler sordular?

İlk 80 bine girmek önemli öyleyse. Ben kendim için en kötü 50 bine girerim diye düşünüyorum zaten. AYT'de olabildiğine kasacağım öyleyse.

MSÜ'nün kendi sınavında mı? TYT ve AYT'de kaç net yaptınız? Fiziksel mülakattan kaç aldınız ve mülakatta ne gibi şeyler sordular?
Dostum ben henüz girmedim. MSÜ kendi konularını TYT üzerinden alıyor. Bunu doğrulamak için sana MSÜ kitapçığını bırakıyorum(2020 sınavı)
Ek bir ekleme de yapayım; MSÜ TYT üzerinden konularını baz aldığı için, mülakatlar daha önemli demek istiyorum siz beni yanlış anlamışsınız.

Geri
Yukarı