Hava kapanınca internet gidiyor

Telefon hattını modeme bağlayıp internet bağlantısı alıyorsun. Telefon hattını takip et. Evinin dışından çıkıp nereye gidiyor? Mesela benim kullandığım hat evimin ön cephesinden çıkıp hemen yanımdaki binanın üzerindeki küçük kutuya bağlı. Ayrıca iki sokak arkamdaki evlerin hatları ise direkteki kutuya bağlı.
Kutu evin dışında ve binaya bağlı. Sanırsam dışarıda olduğundan dolayı sorun çıkartıyor. Neden binanın içine yapmamışlar ki? Dışarıya bağlayınca ne gibi bir yararı olabilir ki...
Direkteki kutuların içerisinde reglet var. Reglet' in eski (zaman içinde yıpranmış) olması, krone bıçağı ile reglet' e çakılan kabloların gevşek olması, kutunun tam kapanmaması gibi durumlar dış faktörlerin (yağmur, rüzgar vb.) etkisi ile internette kesintiye neden olmaktadır. Çözüm için Türk Telekom saha ekiplerinin gelip kontrol etmesi lazım. Benzer sorunu yıllar önce yaşadım ve direkteki kutu içerisinde bulunan reglet yenilendi.
Türk Telekom'u arayıp arıza kaydı oluşturacağım, teşekkürler.

Kutu evin dışında ve binaya bağlı. Sanırsam dışarıda olduğundan dolayı sorun çıkartıyor. Neden binanın içine yapmamışlar ki? Dışarıya bağlayınca ne gibi bir yararı olabilir ki...

Türk Telekom'u arayıp arıza kaydı oluşturacağım, teşekkürler.
Ekiplerin gelip kontrol edebilmesi için kolaylık olsun diye dışarıda olabilir. Arkadaşın dediği gibi kontrol ettir. Kablonda ek olmasın, ekli kabloda sık sık kopma sorunları olur ve hattında parazit de yapar. Can sıkın sıkıntılar bunlar. Umarım halledersin.

Ekiplerin gelip kontrol edebilmesi için kolaylık olsun diye dışarıda olabilir. Arkadaşın dediği gibi kontrol ettir. Kablonda ek olmasın, ekli kabloda sık sık kopma sorunları olur ve hattında parazit de yapar. Can sıkın sıkıntılar bunlar. Umarım halledersin.
Teşekkürler, yardımların için.
Arkadaşlar emin olmak için soruyorum. Böyle gözükmesi normal değil, değil mi?

Dosya Ekleri

• a.jpg
    a.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı