İnternet gidiyor

archdukeN

Hectopat
Selam arkadaşlar, öncelikle herkese iyi sosyaller,

Türk Telekom'dan internet hizmeti almaktayım. 50Mbit download 10Mbit upload Speed'im bulunmakta. Yaklaşık 5 senedir kullanıyorum ve şimdiye kadar internetim bile gitmemişti çok memnundum. Ancak 1 haftadır problem yaşıyorum. Problemim şu şekilde;

Geçen hafta eve geldim ve Valorant'a girdim. Bir baktım ki paket kaybı var. Allah Allah dedim olmaz normalde oyundan çıktım ve biraz bekledim sonra tekrar oyuna girdim bu sefer paket kaybı yoktu. Oyun bittiği gibi başka bir oyuna girdim bu sefer yine paket kaybı vardı. Daha sonra şunu fark ettim ki oyundan çıkıp girince bazen düzeliyordu bu sorun. Daha sonraları YouTube'a girdiğimde veya Twitter'a girdiğimde resimler geç yüklenmeye başladı. ( internet hızında hiçbir problem yok bir şey indirirken 50Mbit ile cayır cayır indiriyorum. ) Discord'da bir sunucuya bağlanırken bazen geç bazen hemen bağlanmaya başladı. Bir yandan canlı yayın izliyorum donmuyor ancak yan sekmede Google da bir şey aratınca bazen aramadığını sekmedeki yuvarlak zımbırtının sürekli döndüğü oluyor. Cidden anlam veremiyorum. Serverlerde mi acaba bir şey var diyorum ama pek de hakim olmadığımdan ne olduğunu tam olarak kestiremiyorum.

Müşteri hizmetlerini aradım ancak internetinizde bir problem yok diyor :)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantı problemi mi yaşıyorsunuz acaba? Kabloları kontrol edin ve modem ya da internet yönlendiricinizin yakınında deneyin.

Son düzenleme:
Bir keresinde internetim gitti. TT çare bulamadı 10 gün ekip bekledim.

Geldi baktı dedi kablo ezilmiş. Kabloyu değiştirdi düzeldi. Yani sorun çok ufak birşey çıkabilir. Kontrol et farklı kablo ile dene filan.

Arkadaşalar herkese cevapları için çok teşekkür ederim. Yoğunluktan bakmayı unuttum siteye :) Hemen bir güncelleme geçmek istedim. Geçen gece turktelekomdan "bölgenizde daha iyi hizmet verebilmek için gece 1 - sabah 6 arası çalışma yapılacaktır" mesajı geldi. Sabah kalktığımda internetim düzelmişti. Sanırsam sorun benden kaynaklanmıyormuş. Herkese tekrardan çok teşekkür ederim. İyi sosyaller

Geri
Yukarı