Hava soğutma vs sıvı soğutma

isaozkan35

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1400
SAPPHIRE Radeon RX 580 8GB
8+8 3000 mhz ripjaws bellek
toplam 2.75tb küsür alan
Selamlar. 1 hafta önce şunu düşündüm "hava soğutma mı daha iyi sıvı mı" diye düşündüm ve sıvı soğutma almaya karar verdim.
İşlemcim Ryzen 5 1400 4 çekirdekli bir işlemci. Boşta 30 35 ya da 40 oluyor termal macunu var AMD'nin stock hava soğutucusunu kullanıyorum.
Alacağım sıvı soğutucu: Cooler Master Masterliquid soğutma kiti ML120l V2 RGB-CPU gelişmiş 120 mm ickleflow fanlı.
Aldıktan sonra üste takmayı düşünüyorum. Kasam Corsair Carbide Spec-Alpha ve sonra termal macunu silip paketiyle ile gelen termal macunu almayı düşünüyorum.
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz hava mı sıvı mı? (sonra ise kasa fanıda takmayı düşünüyorum üste. Stress testide 60-70C olduğu vardır.)

1640172243412.png

Son düzenleyen: Moderatör:
120 mm bir sıvı soğutucu almaktansa iyi bir hava soğutma sistemi alabilirsin. Daha iyi performans bile verebilir. Şu anki sıcaklıkların da gayet iyi zaten. Eğer frekans kesme durumu yoksa değiştirmene bile gerek yok. Daha serin bir işlemci istiyorum dersen de hava soğutucu öneririm ben.

Dün başka bir konuda söz ettiğiniz soğutucu hakkında @Sir Benjamin hocam ile konuşmuştuk. Sorunlu olduğunu söylemişti. Tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız soğutucu alınmaz hava soğutma almanız daha mantıklı olur.
Alınır fena değil isterseniz buna bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı