Havacılık bölümleri için hangi liseye gidilmeli?

msn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Düsseldorf
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu an 8. sınıf öğrencisiyim. Uçaklara deli gibi bir ilgim var ve bu işten zevk alıyorum. Şu an ilk hedefim uçak mühendisliği bu bölüm için illa havacılık lisesine mi gidilmeli? Gidilmeli ise düzgün bir eğitim eğitim veren hangi liseler var?

Yanlış bilmiyorsam Hava Harp Okuluna gitmeniz gerek.
Yanlışsam düzeltirseniz sevinirim.
Üniversite olarak evet, HHO. Lise için askeri okul yok zaten. Askeri havacılığı tatmak isteyenin gitmesi gereken okul HHO.

Lise için özel bir okula gitmene gerek yok. Anadolu üniversitesi okuyup üniversite sınavına girerek uçak mühendisliği kazanabilirsin.

Lisede de havacılık okumak istiyorsan havacılık bölümü olan meslek lisesi seçeceksin. Çok yoktur.

Şu an 8. sınıf öğrencisiyim. Uçaklara deli gibi bir ilgim var ve bu işten zevk alıyorum. Şu an ilk hedefim uçak mühendisliği bu bölüm için illa havacılık lisesine mi gidilmeli? Gidilmeli ise düzgün bir eğitim eğitim veren hangi liseler var?

Benim gittiğim okulda uçak bakım bölümü var ben elektroniğe gidiyorum ilk başta uçağa gidecektim ama elektroniğe gittim 2 yıllık üniversite uçak teknisyeni 4 yıllık uçak mühendisliği diye biliyorum uçak bakım bölümü varsa yakınlarda oraya gidebilirsin. İş bulursan bayağı iyi oluyor.

Benim gittiğim okulda uçak bakım bölümü var ben elektroniğe gidiyorum ilk başta uçağa gidecektim ama elektroniğe gittim 2 yıllık üniversite uçak teknisyeni 4 yıllık uçak mühendisliği diye biliyorum uçak bakım bölümü varsa yakınlarda oraya gidebilirsin. İş bulursan bayağı iyi oluyor.
Özellikle uçak ile ilgili bölümleri liselere baktığım zaman hepsi meslek lisesi ve ailem fen lisesi kazanabilecekken neden meslek lisesine gideceksin diyor. Çok büyük bir çıkmazdayım.

Özellikle uçak ile ilgili bölümleri liselere baktığım zaman hepsi meslek lisesi ve ailem fen lisesi kazanabilecekken neden meslek lisesine gideceksin diyor. Çok büyük bir çıkmazdayım.

Üniversite sınavında uçakla ilgili sormayacaklar bu yüzden fen lisesi daha iyi olabilir ama üniversitede uçak bakım bölümü kazanırsan liseden bir temelin olur ikisi de avantajlı ben elektronik hocamıza sormuştum; hocam biz şimdi bazı temel şeyleri öğreniyoruz lisede ama direk düz liseden üniversitede elektronik kazananlar lisedeki açığı nasıl kapatacak demiştim hocada hoca onlara ek çalışma veriyor demişti senin kararın.

Gittiğin lise türü fark etmez, kötü liseye de gidersen o bölümü kazanamayacağının bir anlamı yok tabii ki. YKS sınavından ilgili puanı tutturman lazım. O zamana kadar ismi değişmezse tabii ki. İsmi değişse bile sistem aynı kalır, sistem yıllardır aynı. Sadece ismi farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı