Havadan fiber kablo çekilir mi?

Öncelikle fiber geldiği için hayırlı olsun. Bizim de bulunduğumuz mahallede bizim ev de dahil olmak üzere genelde müstakil evler var. Tam karşımıza yeni bina yapıldı ve yer altından fiber çekildi, öyle olunca şansımız biraz daha artar diye dilekçe verdim müdürlüğe bir sonuç çıkmadı, sormaya gittiğimde kendiniz OBK bağlantısı yaptırın ihtimal artar dediler biraz geçiştirdiler. Twitter üzerinden de o kadar iletişime geçtim hiçbir sonuç çıkmadı.

Çok teşekkürler hocam. Müstakil evlere karşı bu önyargı nereden oluşuyor anlamıyorum gerçekten. Maliyet kaygısı bu tarz şeylerin önüne geçmemeli.

Benim çalışmalar başladı bu arada. İşteyken ekipler gelmiş. Benim sokakta yer alan, asfaltın altında kalmasına rağmen parmağımla gösterdiğim Türk Telekom kapağı ve yer yer toprağın altında kalan bütün Türk Telekom kapaklarını açığa çıkartmışlar. Ayrıca yer altından evlere dağılan kablo hatlarının yerlerini de kırmızı sprey boyayla işaretlemişler :) Havadan fiber getirmekten vazgeçtiler bence. Yerin altından gelecek gibi geldi bana bu çalışmanın ardından. Elemanlarla konuşma fırsatı yakalayamadım ama bu çalışma havadna fiberin yer altına döndüğünü gösteriyor bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı