Have I been pwned üzerinden veri çalındığı anlaşılır mı?

Efe Genç

Hectopat
Makaleler
4
Have I been pwned sitesinde, bilgilerim elden gitmiş mi diye bakarken bir e-postamın veri ihlalinden ortaya çıktığını gördüm ama nereden çıktığını anlayamadım. Sitede gösterdiği toondoo sitesine giriş bile yapmadım. Bu siteye giriş bile yapmadığımdan dolayı başka bir site olduğundan şüpheliyim. Ben bu veri ihlaline karışan siteyi nasıl bulurum?
(Site: https://haveibeenpwned.com)

1619407403109.png

Sitenin özeti veri ihlali gibi sonuçlara yol açan açıkları kullanılarak yapılan saldırılar sonucu halka verilen veriler arasında sizin girdiğiniz bilgiyi arayarak veri ihlaline maruz kalmış mısınız? Onu öğrenmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Have I been pwned sitesinde, bilgilerim elden gitmiş mi diye bakarken bir e-postamın veri ihlalinden ortaya çıktığını gördüm ama nereden çıktığını anlayamadım. Sitede gösterdiği toondoo sitesine giriş bile yapmadım. Bu siteye giriş bile yapmadığımdan dolayı başka bir site olduğundan şüpheliyim. Ben bu veri ihlaline karışan siteyi nasıl bulurum?

Eki Görüntüle 992793
Sitenin özeti veri ihlali gibi sonuçlara yol açan açıkları kullanılarak yapılan saldırılar sonucu halka verilen veriler arasında sizin girdiğiniz bilgiyi arayarak veri ihlaline maruz kalmış mısınız? Onu öğrenmek.

Site saldırıdan sonra kapanmış zaten bulamazsınız. Benim Emailimde canva yüzünden gitti.

Have ı been pwned sitesinde, bilgilerim elden gitmiş mi diye bakarken bir e-postamın veri ihlalinden ortaya çıktığını gördüm ama nereden çıktığını anlayamadım. Sitede gösterdiği toondoo sitesine giriş bile yapmadım. Bu siteye giriş bile yapmadığımdan dolayı başka bir site olduğundan şüpheliyim. Ben bu veri ihlaline karışan siteyi nasıl bulurum?

Eki Görüntüle 992793

Bu sitede doğruluk payı olduğunu düşünmüyorum. Geçen aylar adını bile hatırlamadığım ve girmediğim siteyi göstermişlerdi şimdi tekrar bakınca aptoide uygulamasını gösteriyor ama asıl sıkıntı şu ben bu uygulamayı hiç kullanmadım :D.

Site saldırıdan sonra kapanmış zaten bulamazsınız. Benim Emailimde canva yüzünden gitti.
Canva mağduru bende oldum. 3 tane mailim var, Canva'ya girdiğim sızdırılmış. Bilgi çalma denmez buna, daha çok spam yeme ihtimaliniz artıyor. Şifrenizi yenileyin.

Site saldırıdan sonra kapanmış zaten bulamazsınız. Benim emailimde canva yüzünden gitti.

Canva mağduru bende oldum. 3 tane mailim var, Canva'ya girdiğim sızdırılmış. Bilgi çalma denmez buna, daha çok spam yeme ihtimaliniz artıyor. Şifrenizi yenileyin.

Tüm güvenlik önlemlerini alırsanız bir şey olmazdı örneğin; iki faktörlü doğrulama, telefondan giriş izni, güvenlik soruları ekleme vb.

Tüm güvenlik önlemlerini alırsanız bir şey olmazdı örneğin; iki faktörlü doğrulama, telefondan giriş izni, güvenlik soruları ekleme vb.

Onları zaten en başında e-postamı açınca yapmaya başladım sonra site hesaplarına da yapmaya başladım. Veri ihlaline karşı hazırdım fakat bu "ToonDoo" sitesini ilk defa bu sitede gördüm.

Geri
Yukarı