Hayalimdeki sistem ve hayatlar :(

Benim de üst düzey bir sistem hayalim vardı kardeşim geçen sene 6 ay çalıştım para biriktirdim üzerine de kendim ekledim imzamdaki sistemi aldım tamam ülkemizde aşırı uçuk fiyatlar ama çalışarak alabilirsin sende.

Hayaller:
ytddcju93f041.png
2Fu0sqkReaM_ZzA1QMmOfxssxOKsknoTxEQcV6rTirk.jpg

Hayatlar:
832xx2yiq6c41.jpg
vaupoxixxh451.jpg

“Ey iman edenler! Başınıza gelecek her şeye sabretmekle ve namaz kılmakla Allah’tan yardım isteyin. Allah sabredenlerle beraberdir.” (Bakara sûresi (2), 153)
Dostum, sakın ümitsizliğe kapılma, 10 senelik leptop var elimde, Allaha şükür olsun işimi görüyor şimdilik. Yaşın tutuyorsa bir işe gir, ağır işler olmasın. Manav,Kasap,Tornacılık böyle böyle bir sürü vasıfsız iş bulabilirsin. Belki de Allah'u Teala dünyada vermeyecek,Ahirette daha güzel bir şey verecektir.

Bu konuya mesaj atanlar genelde 15-19 arası diye tahmin ediyorum. Sistem almanız için çalışmanız lazım. Dönercide, kafelerde veya tamirhane gibi yerlerde çalışarak para biriktirebilirsiniz. Ama unutmayın ki her şey oyun değildir.
Sistemim şu an yetiyor fakat 8 GB RAM takarsam daha iyi olacak.

İlk önce Allahtan Rabbimden istedim zaten. Allaha şükür bilgisayar ve monitörüm var yeni. En iyisi çalışarak almak tabi. Çalışmaya başlayınca. Annem babam vesile oldu. Allah razı olsun annemden.

Hayalim;
R7 3700X.
ASUS ROG STRIX RTX 2070 Super.
ASUS ROG STRIX X570 F.
750W ASUS 80+Gold Full modüler.
Corsair iCUE 465X.
G.Skill Trident Z Neo 16 GB CL 16 3600 MHz.

Hayatım;
800 MHz anakart.
800 MHz 2 GB RAM.
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+
400W ne olduğu bilinmeyen PSU.

Chrome bile kasıyor :(

Benim de staj dönemindeki maaşımla biriktirip aldığım laptopum vardı. Üni geçince KYK kredisiyle topladım güzel bir PC. Daha yaşın küçük bir arkadaşımızsan bu şekilde alabilirsin iyi kötü bir sistem.

Sıfır olarak aldığım i5 650 + H55 Çipset anakartı bu yılın Mart ayına kadar kullandım. Benden sabırlısı yoktur herhalde :p

Üniversitede hem okudum hem çalıştım. Bu süre zarfında yaşam kalitemden ödün vermeyecek şekilde kenarda yatırım yaptım. Sonuç olarak istediğim sistemi topladım. Şu anda yatırıma devam ediyorum. Sırada konut var bakalım.

Geri
Yukarı