Hayat artık hiç zevk vermiyor

Senin için üzüldüm 14 yaşındayım annemden ayrılınca rüyadaymışım gibi hissediyorum elim kolum uyuşuyor vs artık hayattan sıkıldım şu an bile kara kara düşünüyorum okullar başlayacak ne yapacağım e babamda yok annemin çalışması lazım benim yüzümden çalışamıyor canım çok sıkkın ne yapacağımı bilmiyorum psikolog`a gidiyorum ilaç kullanıyorum ama başaramıyorum bunu yazdığım için cidden rahatladım iyi sosyeller.

Senin için üzüldüm 14 yaşındayım annemden ayrılınca rüyadaymışım gibi hissediyorum elim kolum uyuşuyor vs artık hayattan sıkıldım şu an bile kara kara düşünüyorum okullar başlayacak ne yapacağım e babamda yok annemin çalışması lazım benim yüzümden çalışamıyor canım çok sıkkın ne yapacağımı bilmiyorum psikolog`a gidiyorum ilaç kullanıyorum ama başaramıyorum bunu yazdığım için cidden rahatladım iyi sosyeller.
Annene kendine yettiğini göstermeyi deneyebilirsin. Kendine yemek hazırla. Odanı topla vs. Basit şeyler. Çamaşır ve bulaşığı da yapma imkanın varsa yap. Annen bunları gördüğü zaman bir süre sonra sana güvenecektir. Senin adına üzüldüm. Umarım hayat senin için daha iyiye gider.

Bir ay kadar önce hiç arkadaşım yok diye bir konu açmıştım. Sağ olsun çok yardımcı olmuştunuz. O yüzden bir şeyler daha danışmak istiyorum. Çünkü son zamanlarda moralim çok bozuk. Konu başlığında gördüğünüz gibi. Artık hiçbir şey yapasım yok. Yani yataktan çıkmak değil de mesela bir film açmak bile artık çok zahmetli geliyor. Yaz tatilindeyiz yine de hiçbir şey yapasım yok. İlkokuldan vs. eskiden konuştuğum birkaç arkadaşım dışarıya çağırıyor. Ama onlarla da çıkmak istemiyorum. Dün 1 aydır konuştuğum bir kızla dışarıya çıktım. Yani son 6 ayda yaptığım en eğlenceli şeydi. Şimdi kızı anlatmayacağım. Olay o değil. Sadece artık oyun oynamanın, film izlemenin, gezmenin ve kitap okumanın hiç eğlendirmediğini fark ettim. Sadece öneri istiyorum. Bir ara kendi canıma kastetmeyi bile düşündüm. (yargılamayın. Ergen triplerine giriyor da demeyin. Bunları söyleyecekseniz konudan çıkın. Ne yaşadığımı bilemeyeceğiniz gibi beni yargılamak da size düşmüyor. Ben sadece ciddi anlamda önem veren abilerim ablalarımdan yardım almak istiyorum.) Şu an çok çıkmazdayım. Kendimi çok daralmış hissediyorum. Tüm gün yaptığım tek şey şarkı dinleyip yolu izlemek. Cidden mutlu insanları kıskanıyorum. Kimseyle de duygularımı paylaşamıyorum. (bilenleriniz vardır. Erkekler pek duygularından bahsetmezler. Direk alaya vururlar. Eski arkadaşlarımla arada görüştüğüm zaman da hiçbir zaman bunları konuşmama müsaade etmiyorlar.) Şimdiden bu değerli görüşleriniz ve tavsiyeleriniz için çok içten bir şekilde teşekkür ederim. Tekrar dediğim gibi bana hiçbir şey katmayacak ve sadece laf edecek olanlar düşüncelerini kendisine saklasın. (16 yaşındayım. Belirtmeyi unutmuşum.)
Hocam ben de 16 yaşındayım hayatın böyle bir şey olduğunu öğrendim bir süre sonra hiç bir arkadaşın kalmıyor. Hayata bağlanmak için bir sebebin kalmıyor yapacak tek şey beklemek diyorum ama bekle bekle nereye kadar. :(
Gerçek hayatta arkadaşlarım yok zaten olanlar Discord'da olanlardı onlar da teker teker atlarına binip gittiler zaten şuan ben de sizin durunuzdayım çok iyi anlıyorum sizi.

Öncelikle her şey için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz tavsiyeler çok mantıklı. Çok güzeller. Fakat benim şuan bunları yapacak halim yok. Yani insanlarla konuşmuyorum bile. Oyun dahi oynamıyorum son 3 aydır. Yani sanırsam buna depresyon hali deniyor. Tam olarak öyle. Eğer kendimi toparlama cesareti bulursam yararlı tavsiyelerinizi yapacağım.

Öncelikle her şey için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz tavsiyeler çok mantıklı. Çok güzeller. Fakat benim şuan bunları yapacak halim yok. Yani insanlarla konuşmuyorum bile. Oyun dahi oynamıyorum son 3 aydır. Yani sanırsam buna depresyon hali deniyor. Tam olarak öyle. Eğer kendimi toparlama cesareti bulursam yararlı tavsiyelerinizi yapacağım.
Boş boş durdukça daha tembelleşiyorsunuz ve depresyon haline bürünüyorsunuz. Gücünüzü enerjini toplayın spora başlayın böylece depresif düşünceler aklınızdan çıkar özgüven kazanırsınız. İlla spor değil arkadaşlarla takılmakta olabilir bir şeyler uğraşın yeter ki :).

Boş boş durdukça daha tembelleşiyorsunuz ve depresyon haline bürünüyorsunuz. Gücünüzü enerjini toplayın spora başlayın böylece depresif düşünceler aklınızdan çıkar özgüven kazanırsınız.
Emin olun bunu bende çok istiyorum. Ama şu mesaja cevap vermek bile benim için çok büyük bir şey. Girip soğuk suyla duş alın diyorlar. Ama hiç bilmiyorum.

Geri
Yukarı