Hayat cidden çok mu zor?

Değil. Bu forumda hayat çok zor diyenlerin büyük kısmı ailesinden harçlık alıp, 7/24 oyun oynayıp "ekoğonomi çok kötü" diyenlerden oluşuyor.
Evet ekonomi kötü. Ama bunu diyen adam dediğiniz gibi 7/24 oyun oynuyor. Hepimiz farkındayız ekonomi kötü. Ama bu yüzden hayat kötü olamaz. Size katılıyorum.

Değil. Bu forumda hayat çok zor diyenlerin büyük kısmı ailesinden harçlık alıp, 7/24 oyun oynayıp "eğonomi çok kötüğğ" diyenlerden oluşuyor.

İntihar eden üniversite öğrencileri, anne babalar boşuna ölüyor o zaman 1 maaşa kim değirmen döndürüyor 4 kişiye.

''Hayat ne kadar zor'' sorusuna şöyle bir cevap vereyim; Çocukken oyunlardan zevk alırdım. Şimdi yaş 31 ve oyun oynarken dikkatimi veremiyorum bile. Çünkü aklıma hayatın zorlukları, sorumluluklar, gelecek kaygısı, eziyet çeken insanlar vs geliyor. Çocukken bir hayalin içindeymişim ve çok cahilmişim meğer.

Evet ekonomi kötü. Ama bunu diyen adam dediğiniz gibi 7/24 oyun oynuyor. Hepimiz farkındayız ekonomi kötü. Ama bu yüzden hayat kötü olamaz. Size katılıyorum.

Önce bir sorumluluk alsın, disiplin sahibi olsunlar sonra diledikleri gibi şikayet edebilirler.

Ama hayatında 1 gün bile çalışmamış, bir işin ucundan tutmamış "hayat zor, o pahalı, bu pahalı" diye papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyor. Hayat zor ise senin oyunlarla, Instagram reelsde saatlerini boşa harcayacak lüksün mü var?

İntihar eden üniversite öğrencileri, anne babalar boşuna ölüyor o zaman 1 maaşa kim değirmen döndürüyor 4 kişiye.

Hep aynı bahaneler, illa sığınacak bir şeyiniz olsun "intihar eden öğrenciler" evet canım. O yüzden sızlanmaya devam edelim belki ilahi bir güç bizi zengin eder. Ekonomi iyi olsa da yine intihar edecek insanlar, yine anne babalar ölecek bilmem farkında mısın? Bak bakalım Avrupa'da intihar oranları ne durumda. Size ne başkalarından affedersin, hayatınızı iyileştirmenin çok büyük bir kısmı sizin elinizde.

Önce bir sorumluluk alsın, disiplin sahibi olsunlar sonra diledikleri gibi şikayet edebilirler.

Ama hayatında 1 gün bile çalışmamış, bir işin ucundan tutmamış "hayat zor, o pahalı, bu pahalı" diye papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyor. Hayat zor ise senin oyunlarla, Instagram Reels'de saatlerini boşa harcayacak lüksün mü var?

Hep aynı bahaneler, illa sığınacak bir şeyiniz olsun "intihar eden öğrenciler" evet canım. O yüzden sızlanmaya devam edelim belki ilahi bir güç bizi zengin eder. Ekonomi iyi olsa da yine intihar edecek insanlar, yine anne babalar ölecek bilmem farkında mısın? Bak bakalım Avrupa'da intihar oranları ne durumda. Size ne başkalarından affedersin.

Olay zengin olmak değil yoksulluk sınırının bile altında yaşamak dediğiniz kısımda geçinemediği için intihar eden insanlar var adam ne kadar uğraşırsa uğraşsın olmuyor kaç tane ek işe giriyor ama adamın emek harcadığı sağa sola atıp biriktirdiği para ile 1 araba alamıyor. Niye orada rastgele bir işte çalışıp geçinmek varken burada ekmekten sudan kısalım herkes doğuştan zengin olmuyor maalesef.

Olay zengin olmak değil yoksulluk sınırının bile altında yaşamak dediğiniz kısımda geçinemediği için intihar eden insanlar var adam ne kadar uğraşırsa uğraşsın olmuyor kaç tane ek işe giriyor ama adamın emek harcadığı sağa sola atıp biriktirdiği para ile 1 araba alamıyor. Niye orada rastgele bir işte çalışıp geçinmek varken burada ekmekten sudan kısalım herkes doğuştan zengin olmuyor maalesef.

"Orada" dediğin neresi tam olarak? Bilmiyorum dünya haritasını yalnızca Avrupa kıtasının %60'ı ve Amerika'nın bazı eyaletlerinden mi ibaret görüyorsunuz. Dünya nüfusunun yarısından fazlası sizden daha kötü durumda, Güney Kore gibi ekonomisi tavan bir ülkedeki gençlerin bile eğitim, iş hayatında omuzlarında taşıdığı yük ve baskı sizden daha fazla ve çoğu köle gibi çalışıyor.

Yıllardır oluşturduğunuz "abi yurtdışında çöpten RTX 4090 topluyorlar, ekonomi çok kötü, olumsuzluk, anskiyete 💗" alt kültüründe debelenip, circklejerk yapıp duruyorsunuz. Buradan çıkıp hayata gerçekçi bakmaya başladığında ancak yol alabilirsin.

"Orada" dediğin neresi tam olarak? Bilmiyorum dünya haritasını yalnızca Avrupa kıtasının %60'ı ve Amerika'nın bazı eyaletlerinden mi ibaret görüyorsunuz. Dünya nüfusunun yarısından fazlası sizden daha kötü durumda, Güney Kore gibi ekonomisi tavan bir ülkedeki gençlerin bile eğitim, iş hayatında omuzlarında taşıdığı yük ve baskı sizden daha fazla ve çoğu köle gibi çalışıyor.

Yıllardır oluşturduğunuz "abi yurt dışında çöpten RTX 4090 topluyorlar, ekonomi çok kötü, olumsuzluk, anskiyete 💗" alt kültüründe debelenip, circklejerk yapıp duruyorsunuz. Buradan çıkıp hayata gerçekçi bakmaya başladığında ancak yol alabilirsin.

Burada ne var peki? Benim amacım çöpten 4090 toplamak değil ayağımı yoldan kesebilecek bir araba onun için yemekten sudan kessen bile alamıyorsun doğru düzgün bir şey çalışıp biriktirdiğin para yarın bir gün arabanın yarısı bile etmeyebilir.

Burada ne var peki? Benim amacım çöpten 4090 toplamak değil ayağımı yoldan kesebilecek bir araba onun için yemekten sudan kessen bile alamıyorsun doğru düzgün bir şey çalışıp biriktirdiğin para yarın bir gün arabanın yarısı bile etmeyebilir.

Evet bu gerçeklerin farkındayım, sen de farkındasın.

İşin ilginç yanı ne biliyor musun, şu anda otomobillerde vergiler "normal" seviyeye düşürülüp ya da kaldırılıp daha ulaşılabilir hale getirilmek istense ilk araba sahipleri isyan eder "ben bu kadar para verdim, arabamın değeri düşecek" diye. Ve eğer ayağının yerden kesecek bir araba sahibi olabilirsen sen de onlardan birisne dönüşeceksin.

Evet bu gerçeklerin farkındayım, sen de farkındasın.

İşin ilginç yanı ne biliyor musun, şu anda otomobillerde vergiler "normal" seviyeye düşürülüp ya da kaldırılıp daha ulaşılabilir hale getirilmek istense ilk araba sahipleri isyan eder "ben bu kadar para verdim, arabamın değeri düşecek" diye. Ve eğer ayağının yerden kesecek bir araba sahibi olabilirsen sen de onlardan birisne dönüşeceksin.

Volkswagen (halkın arabası*) gibi bir şey yapmadığı sürece hep böyle olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı