Hayat Felsefeniz Nedir?

Her an mutlu olabilme hayali ancak kardeşin kardeşi öldürüp içinde bir sürü ihanetlerin yaşandığı bir dünya da mutlu olmak şaka gibi o yüzden bazen felsefemin olmamak olduğunu düşünüyorum yani insanların olmadığı bir dünya yol da gidiyorum soğuk da sokak köpekleri titriyor çok hayvan hayranı bir insan değilim ama bu insanlığı kötü yapıyor bence sonra fakir insanlar dilenen çöp toplayan insanları görüyorum üzülmüyorum ama garip geliyor işte yani hayat bu mu gerçekten diyorum bence mutlu olmak kendini kandırmaktır en azından yalnız kalmış bir insana göre insanlar garip ben çok dostluklar gördüm canım kardeşim her şeyimsin vs. Ama sonra dağıldılar bunları gördüm ve kendimi kaya gibi hissettim sem sert sanki bir canavar gibiyiz korkunçuz her gün zaaflarımıza yenik düşüyoruz birbirimizi dövüp kandırıyoruz aldatıyoruz ama her şeye rağmen bir umutla bekliyorum gerçekten sevebileceğim insanlar sanırım benim hayat felsefem umut etmek.

Merhaba, aklıma gelen bir soruyu sizlere sormak istiyorum. Sizin hayat felsefeniz nedir? İlk olarak açılışı ben yapayım; benim hayat felsefem, haksızlığa karşı hep dik durmaktır. Haksızlığa, eşitsizliğe karşı hep engel olmaya çalışırım. Peki sizin hayat felsefeniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı