Hayat Felsefeniz Nedir?

Zor ama mümkün. En azında varsa harca, yoksa harcama. Varsa evlen(ama TR şartında imkansız), yoksa evlenme. Bana göre herşey mantık, bilim. Toplumumuzun çoğunun sorunu, yoktan var etme çabası. Yahu yoksa uğraşma yaşamaya, ne çabalıyorsun.
Bide evlenip askeri maaşla geçinmeye çalışanlar birisinin sözüyle gaza gelip 3 çocuk yaparlar. Ondan sonra biz geçinemiyoz diye ağlarlar.

Dünya için yararlı olmak. İnsanlara yardım etmek, düzeltmek. Bilgisayardan olabildiğince iyi anlamak. İyi anlasam bile daha fazla bilgi sahibi olmak için çalışmak. Hiçbir konuda cahil kalmamak, her konuda az da olsa bilgi sahibi olmak. Programlama dilleri öğrenmek. Kendimi sürekli geliştirmek. İyi bir insan olmaya çalışmak. Her ne kadar yapabilsem de, yapamasam da.

22 yaşına kadar gününü gün etmek ve gelişi gençliğin verdiği cahillik ile saçmalamak. 26 yaşına kadar cahilliğin verdiği dönemden kalan kredi kartlarından icralık duruma gelmek ve bunları ödeyebilmek için gece gündüz çalışmak. 26 yaşında askere gitmek ve sıcacık evinde oturup savaşalım diye artistlik yapan klavye delikanlılarını korumak için gazi olmak. Askerden gelince şansı dönmek ve dünyalar güzeli bir eşe ve dünyalar tatlısı bir bebeğime sahip olmak. Şuan o bana icra gönderen bankalar benimle çalışmak için günde 20 kez arıyorlar. Kat kat fazlasını geri aldım hepsinden. Yemişim hayat felsefesini.

22 yaşına kadar gününü gün etmek ve gelişi gençliğin verdiği cahillik ile saçmalamak. 26 yaşına kadar cahilliğin verdiği dönemden kalan kredi kartlarından icralık duruma gelmek ve bunları ödeyebilmek için gece gündüz çalışmak. 26 yaşında askere gitmek ve sıcacık evinde oturup savaşalım diye artistlik yapan klavye delikanlılarını korumak için gazi olmak. Askerden gelince şansı dönmek ve dünyalar güzeli bir eşe ve dünyalar tatlısı bir bebeğime sahip olmak.
Allah bağışlasın hocam çocuğunuzu. Ben mutlu oldum yerinize :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı