Hayat Nasıl Var Oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorduğu soru felsefi anlamda çöp bir soru anlatmaya çalışıyorum fakat kendisi art niyetli. Kabul et kardeşim haksızsın bu konuda. Sırf bu konuda haksızsın diye ateizm çökmedi ya.
Evet kardeş bende inanmiyorum bu arkadaş art niyetli ama gel bana tanrı varmı diye sor binlerce teori söyleyeyim ama kanıt yok inanada inanmayanada saygımız sonsuz olmalı .
Abiyogenez ve evrim.
Canli cesitliliginin nasil oldugu konusunda daha net bir fikri var insanoglunun ama ilk canlinin nasil ortaya ciktigi konusu cok daha muamma.
Evrim teorisi, abiyogenezden cok daha koklu ve oturmus bir teori.
Bir tanrinin yaratmis olmasi gibi durum soz konusuysa, o halde "nasil" sorusunu sormak anlamsizlasiyor. Yaratmis ve olmus seklinde noktalaniyor ve aslinda hic bir seyi cevaplamiyor bu.
Yukarida bilim bolumune acmalisin diyen arkadasa katiliyorum, bu mevzu felsefi bir konu olmaktan cok bilimsel bir konu.
Aslında 2 taraflara bakılabilir felsefi ve bilimsel tabi kendi görüşüm.

Hayat neden var oldu? Bu sorunun cevabını verebilirsin ama karşındaki insan sana bu cevap bence çok mantıksız diyebilir. Ben bu cümleye gülüyorum.

Varoluş ve evren senin mantığını dinlemez. Çünkü mantık insan işidir.:dikkatli:

Bir şekilde evren yaratıldı. Buna kesin bir cevap veremem ama açıkçası çok da merak etmiyorum.;)

Ya evren insan işiyse? Ve mantığının alması için bir kaç seviye atlaman gerekliyse?

Bak kardeşim ben bilime ve felsefeye inanıyorum. Sorgulamaktan korkmuyorum Kuran'da yazılanlar umrumda değil. Bilim her zaman doğru sonucu bulmak için sorgular ve sorar. Kuran'da bu var mı? Kadınlar sizin tarlanızdır yazıyo kitabınızda. Çok komik bir hikaye kitabınız var. Siz de sorgulamadan inanıyosunuz bu yüzden art niyetliyim sizin gibi geri kafalı arkadaşlara malesef. Allah gerçekten var olsa bile inanmam, Kuran'da kadınlara söylenen aşşağılayıcı ayetler yüzünden. Ama iyi bişey dinlerin gelmesi. İnsanlara iyilik yapmanın sonucunda cennete girmeyi vaat eden bir tanrınız var ve siz daha az günah işleyerek sözde hurilerin olduğu yer olan cennete girmek için çabalayıp duruyosunuz. Bu da daha az suç işlemek gibi bir çok suçun azalmasını sağlıyo. Muhammet zeki biriymiş böyle bi kitap suç oranlarını düşürmüş olmalı o zamanda. Her neyse peygamberiniz baya hızlıymış bu arada evlendiği kadınlara bakıyım dedim;

Hatice ;
Sevde binti Zem’a ;
Aişe ;
Hafsa binti Ömer ;
Zeynep binti Huzeyme ;
Zeyneb binti Cahş ;
Ümmü Seleme ;
Ümmü Habîbe ;
Cüveyriye binti Hâris ;
Safiyye binti Huyey ;
Mâriyetü’l-Kıbtiyye ;
Meymûne binti Hâris ;

Hz sıfatını sildim bence gereksiz normal bi insanı yüceltmeye hiç gerek yok.
Bana göre cennet ve cehennem yoktur. Ölümden sonra hiçlik vardır ben buna inanıyorum. Kuran'a inanıyosan saygı duyarım. Kuran'da insanlar Adem ile Havva'dan geldi deniliyo ve tek kaynak Kuran. Bilim araştırıyor ve evrimin gerçek olduğunu ispatlıyor. Korkuyosunuz sorgulamaktan, ailenizin size ne diyeceğinden, öyle ki ailesinin desteklediği partiyi destekleyenlerdensiniz sanırım. Araştırmadan ve sorgulamadan inanan insanları aciz biri olarak görüyorum ve görmeye devam edicem. Benden evrimin kanıtını isteyen arkadaşlara googleden araştırmalarını istiyorum. Bu arada araştırmayı yaparken tarafsız bakmazsanız araştırma hiç bi işe yaramaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı