Hayatıma Yeni Bir Yön Veriyorum

Sizce bu süreçte Blog açmalı mıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    26
Herkese ara sıra gaz gelir bu şekilde. Sömestr tatilinde "Gelecek dönem çok çalışacağım, ne kadar zor olabilir ki" demeyen öğrenci yoktur herhalde :)

Kısacası bu kadar büyütme listeyi, gerçekten uygulayacağın 5 madde olsa fazlasıyla yeterlidir.

Herkese ara sıra gaz gelir bu şekilde. Sömestr tatilinde "Gelecek dönem çok çalışacağım, ne kadar zor olabilir ki" demeyen öğrenci yoktur herhalde :)

Kısacası bu kadar büyütme listeyi, gerçekten uygulayacağın 5 madde olsa fazlasıyla yeterlidir.
Öncelikle yorumun için teşekkürler, tabi bunu konuda belirttim bunları hemen değil zaman içinde belli bir program ile uygulayacağım diye.
İradem yüksek, bu kararı aldım ve dönmeye de niyetim yok ;) Yeniden Sağol :)

Ara ara bende veriyorum bu tarz kararlar ama bir türlü gerçekleştirmek nasip olmuyor.Küçükken çok iradeli bir insandım ama nedense büyüdükçe miskin biri haline geldim.Programlama öğrenirken yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardım ederim. :)

Ara ara bende veriyorum bu tarz kararlar ama bir türlü gerçekleştirmek nasip olmuyor.Küçükken çok iradeli bir insandım ama nedense büyüdükçe miskin biri haline geldim.Programlama öğrenirken yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardım ederim. :)
Teşekkürler yorumunuz için :) ben de defalarca karar aldım gerçekleştiremedim, insan doğasının tembelliğin de var bu, ama uzun süre bu oldu, artık kararlıyım. Umarım ki dönmem bu yoldan :)
Yardıma ihtiyacım olursa size sorular sorucağım teşekkürler :)

Tebrik ederim. Kitap her şeydir. Şekeri ve abur cuburu bıraktığına göre artık düzenli olarak kahvaltı yapmalısın. Öğün halinde yemelisin ve uyku düzenin bozuk ise onuda iyileştirmek gerekli. Bütün bunları yaptıktan sonra, birde üstüne kitap okumaya başlayınca hafızan dahada kuvvetlenir. Hiçbir şeyi kolay kolay unutmazsın ve genel olarak hepimize zor gelen şeyleri daha kolay şekilde öğrenebilirsin. Kitap okumayı bırakma. Belgesel izlemeni de öneriyorum. Ben her gün belgesel izlemeye çalışıyorum. Ancak Türkiye'de belgeseller kısıtlı olduğu için pekte mümkün olmuyor. İnşallah yabancı dil öğrenirsem, kısmetse İngilizce belgeselleri izlemeye de başlayacağım.

Online oyunları bırakma kararı yerinde bir karar olmuş. Dün katılmışsın ama birkaç mesajıma denk geldiysen, genelde "Çok oyunculu oyunları bırakın." derim ben. Çünkü oyun eğlenmek için oynanılır. Çok oyunculu oyunlar pek fazla zevk vermez. Hatta bazen çıldırtabilir.

Kilo verirken hırs yapma. Haberlerde görüyoruz, 160 kilo kadın, hırs yapıp, günün birinde hızlıca koşarak spor yapmaya başlıyor ve küt diye gidiyor. Öyle bir durum yaşanmaması için kendine çok fazla yüklenme. Ve yine birkaç mesajıma denk geldiysen, "Marketi bırakın, pazardan alışveriş yapın." derim. Gerçekten çok fazla önemli bir konu bu. Mümkünse marketten alışveriş yapmayı minimuma indir. Pazarlar bizi bekler.

Türkiye'de hükumet ve halkın bir kısmı bilim karşıtı olduğu için bilim öğrenmek zor bu ülkede. Dünyanın en seçkin üniversitelerinin sitelerine girmek parayla değil. Yabancı dilini kullanarak, en iyi üniversitelerin sitelerindeki makaleleri okuyabilirsin. Tabi kendini bununla kısıtlamak doğru olmaz. Ama yinede dediğim gibi, Türkiye'de bilim karşıtlığı olduğu için dolaysıyla epeyce bilgi kirliliği vardır. "Güneş, dünyaya 1CM uzak olsaydı, dünya donardı." gibi. Bu yüzden yabancı insanların çalışmaları beni daha çok hoşnut ediyor.

Ve yukarıda denildiği gibi listeyi bu kadar büyütmenin bir anlamı yok. Öncelikle kilo vermeye ve hafızanı kuvvetlendirmeye başlayabilirsin.

Son düzenleme:
Bu şekilde kendinin farkına varıp yeni hedefler koyup, planlar yapmak güzel. Ama işleri bu kadar yoğun ve karmaşık hale getirmektense, kendinize belirlediğiniz çizgide adım adım gitmek daha kolay ve oturaklı olur. Kişiliğin oturması zaten 25-30 yaşına kadar olan bir şey genelde. Hayatınızda değişen çok şey olabilir hâlâ. İkinci bir konu ise Türkçe'niz pek iyi değil. Yabancı dillerden bahsettiğiniz bölüme kadar 20'den fazla yazım ve imla hatası mevcut. Yanlış anlamayın ama bunlara dikkat etmelisiniz. Yeni planlarınızda başarılar dilerim, umarım her şey istediğiniz yönde olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı