Hayatımı düzeltmek için ne yapmalıyım?

Aşağıda olduğumuzu kim söyledi? 2-3 hisse almayla yatırımcı vs oluyorsa biz âlâsıyız. 😀
Fon yöneticisiyle mi konuşuyorum. Yatırımı ciddi bir iş olarak görüp disiplin ile kavramıyorsan sen yatırımcı değil tavan kağıt kovalayan düzenbazlardansın herhalde. Ben istikrarlı bir şekilde stratejisini oluşturup bu işten düzenli bir marj kazanmak istiyorsa belli eğitimler almasını söylüyorum. Niye tartıştık ben onu da anlamadım çocuğa adam akıllı bir tavsiye verdim inan bana her şeyi eleştirmek zorunda hissetmezsen kendini daha rahat bir kafada olursun.

Fon yöneticisiyle mi konuşuyorum. Yatırımı ciddi bir iş olarak görüp disiplin ile kavramıyorsan sen yatırımcı değil tavan kağıt kovalayan düzenbazlardansın herhalde. Ben istikrarlı bir şekilde stratejisini oluşturup bu işten düzenli bir marj kazanmak istiyorsa belli eğitimler almasını söylüyorum. Niye tartıştık ben onu da anlamadım çocuğa adam akıllı bir tavsiye verdim inan bana her şeyi eleştirmek zorunda hissetmezsen kendini daha rahat bir kafada olursun.
Sende 2-3 hisse alıyorsun diye kendini Warren Buffett sanıp diğer insanları aşağıda görmemelisin.

İngilizcemi ilerletiyorum günlük hayatta biriyle anlaşabilecek kadar ilerlettim.

Eğer Amerika'ya gidebilecek halde olsanız bile Amerika'nın sizi kabul etmesi lazım. Etse bile en az 1.5 ay işi gücü bırakıp Amerika'daki sistemi anlamanız lazım. Orada Türkiye'deki gibi kafanıza göre park vs. edemiyorsunuz. Türkiye'de normal karşılanan şeyler orada normal değil. Ve her eyalete özel kanun var diye biliyorum nereye gidecekseniz onun kanunları bilmelisiniz yoksa kendinizi mahkemede görürsünüz. Oranın adalet sistemi Türkiye gibi değil. Daha sert bir sisteme sahipler. İnfaz bile var. YouTube vidolarındaki yargıçlar Amerika'da toplasan en fazla 30-40 tanedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı