Hayatımı etkileyecek bir karar verirken neye dikkat etmeliyim?

Neden olmasın ki?
Puanı çok yüksek olmadığından çok kişi başvurabiliyor. Gerçi bu yıl epey arttı.
Bir sürü mülakata sokuyorlar, bir tanesinden şans eseri elenebiliyorsunuz.
Elenmeyi hak etmeseniz de.
Polislik, askerlik dışında her zaman farklı bir hedefiniz olmalı. 2.000 kişilik alıma 300.000 kişi başvuruyor. Puanı da düşük olduğundan şans gerekiyor.
Bu yüzden tek hedefiniz bu olmamalı, olmazsa diye yedek olarak üniversite hedefinizin de olması gerekiyor.

Araştırdığım kadarıyla doğuştan gelen bir şeymiş, geçmiş olsun.

1 dakikada 48 mekik falan istiyorlardı galiba, siz kaç tane çektiniz? İmkansız gibi geliyor kulağa 48 mekik. Tam çektiriyorlar bir de.

@183206
1 dakikada:
53 mekik.
36 şınav.
400 metre.
Ben TYT olsun fyt olsun sözel olsun hepsinden iyi aldım. Geçsem sıralamam da tutuyordu. Sağlık olmayınca Türkiye birincisi ol gene geçemesizsin...
Ben:
29 şınav 49 mekik 1dk 5 saniye 400 koştum ve hepsinden geçtim.
Puanı çok yüksek olmadığından çok kişi başvurabiliyor.

Kendi sınavını yapıyor MSÜ. Kazanmak zor mu dersen normal bence. Sıralama için YKS ve mülakat puanın önemli artık. İstersen MSÜ sınavını Full'e ama YKS yapama elenirsin.
Ben:
29 şınav 49 mekik 1dk 5 saniye 400 koştum.

Sabah 4.30 oradaydım içeri 7.30 da girdim. Spora 12.20 gibi girdim gorgundum.

Son düzenleme:
@Megaton Mekiği tam çektiriyorlar, nasıl çektiniz 49 tane? Tamamen yatıp tamamen kalkmak zaten 2 saniye sürmüyor mu?

Ben 276 aldım eşit ağırlıktan, kara astsubaylık 256 istemişti geçen yıl. Geçen yılın kara subaylığına bile yetiyordu hatta, tam 276 istemiş. Astsubaylık için 20 puan üstünü aldım yani, %100 kazanırım diyordum. Puan türünü değiştirip genel puan türüne çevirdiler.
Ona da puanım yetmedi, başvuramadım bile...

JSGA ve polislik okullarına başvurdunuz mu?

Mekiği tam çektiriyorlar, nasıl çektiniz 49 tane? Tamamen yatıp tamamen kalkmak zaten 2 saniye sürmüyor mu?

2 saniye çok bir süre 1 mekik için. Ben güneşin altında çektim bir de. Gerisini siz düşünün...
Hepsinde kafam yere değiyor, kollar yapışık şekilde çektim.

%100 kazanırım diyordum.

Ben de subaylık için diyordum ama olmadı😁 Astsubay geldi.

JSGA ve polislik okullarına başvurdunuz mu?

Jandarma sadece. Eğer sağlıktan geçersem orayı deneyeceğim. Zaten tek sıkıntı ortopedi şu an için.

Göz çizdirirsen numara büyüme durumu oluyor, askeri okuldan mezun olduktan sonra göz numarana bakıyorlar diye biliyorum belirttikleri numarayı geçersen sıkıntı olabiliyor diye duymuştum, askeriyeyi arayıp konuşabilirsin, benim tercih zamanımda arkadaşlar aramıştı askeriyeyi.

@gsliyiz48 elendim zaten.
Göz sorun çıkarmadı. Girerken sağlam olsun yeter.

Sad, bende elendim 2019 da bayağı moralimi bozmuştu canını sıkma, unutuyorsun belli bir zamandan sonra, hayırlısı böyleymiş de geç. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı