Hayatımı nasıl güzelleştirebilirim?

İlk cümleyi okuyunca kendi halime acıdım :/

Ailem benden biraz fazla nefret ediyorlar hocam yani çocukluktan (17 yaşındayım) beri bana kin duyuyorlar. Ve hayır bunları ben değil kendileri de diyorlar.

Neden kin duyuyorlar? Bunun bir nedeni olmalı onların çocuklarısın sonuçta. Yanlışlıkla seni dünyaya getirdiklerini düşünmüyorum.

Namaz kılabilirsin 5 vakit.
Kuran okuyabilirsin Arapça bilmiyorsan öğrenebilirsin öğrenmekle uğraşmak istemiyorsan Türkçe oku.
Zararlı alışkanlıkları bırakabilirsin zina içki içmek sigara içmek iddia oynamak.
Bilgisayarda ya da konsolda oyun oyunayabilirsin Online veya hikayeli.
Arkadaşlarınla kuzenlerinle vakit geçirebilirsin illa yaşıt olmak zorunda değil.
Cuma namazına gidebilirsin.
Bir dükkanda çalışabilirsin berber oto yedek parçacı beyaz eşyacı kliMacı.
Kitap okuyabilirsin modern klasikler mesela.
Film izleyebilirsin arkadaşlar ya da tek başına.
Müzik aleti çalabilirsin bilmiyorsan öğrenebilirsin.
Spor yapabilirsin.

Güzel öneriler. Film izlemek beni biraz da olsa mutlu ediyor.

Neden kin duyuyorlar? Bunun bir nedeni olmalı onların çocuklarısın sonuçta. Yanlışlıkla seni dünyaya getirdiklerini düşünmüyorum.

Hocam benden küçükken de nefret ettiklerini hatta keşke hiç olmasaydın dedikleri oluyor.
Ne yaparlarsa saygımdan susuyorum. Ama neden benden nefret ettiklerini bilmiyorum.
Söyledikleri gururuma dokunuyor.

Namaz kılabilirsin 5 vakit.
Kuran okuyabilirsin Arapça bilmiyorsan öğrenebilirsin öğrenmekle uğraşmak istemiyorsan Türkçe oku.
Zararlı alışkanlıkları bırakabilirsin zina içki içmek sigara içmek iddia oynamak.
Bilgisayarda ya da konsolda oyun oyunayabilirsin Online veya hikayeli.
Arkadaşlarınla kuzenlerinle vakit geçirebilirsin illa yaşıt olmak zorunda değil.
Cuma namazına gidebilirsin.
Bir dükkanda çalışabilirsin berber oto yedek parçacı beyaz eşyacı kliMacı.
Kitap okuyabilirsin modern klasikler mesela.
Film izleyebilirsin arkadaşlar ya da tek başına.
Müzik aleti çalabilirsin bilmiyorsan öğrenebilirsin.
Spor yapabilirsin.

İddia oynamak dışındakiler(sigara ve alkol) dozunda olduğu sürece zararlı değiller ve dozundaysa hayat kaliteni de etkilemez zaten.

Güzel öneriler. Film izlemek beni biraz da olsa mutlu ediyor.

Hocam benden küçükken de nefret ettiklerini hatta keşke hiç olmasaydın dedikleri oluyor.
Ne yaparlarsa saygımdan susuyorum. Ama neden benden nefret ettiklerini bilmiyorum.
Söyledikleri gururuma dokunuyor.

Hocam biraz abartıyorsun gibi geldi. Hiçbir öğretmen direkt yüzüne senden tiksiniyorum falan demez. Olayın asıl yönünü bizimle paylaşsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

İddia oynamak dışındakiler(sigara ve alkol) dozunda olduğu sürece zararlı değiller ve dozundaysa hayat kaliteni de etkilemez zaten.

Hocam biraz abartıyorsun gibi geldi. Hiçbir öğretmen direkt yüzüne senden tiksiniyorum falan demez. Olayın asıl yönünü bizimle paylaşsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Öğretmen değil hocam ailem diyor. Öğretmen nereden çıktı?

Abine nasıl davranıyorlar? Önerim abin ve arkadaşlarıyla takılıp onlarla sosyalleş.

Ona daha iyi davranıyorlar. Abim benden 7 yaş büyük. O yüzden arkadaşları ile takilmama izin vermiyor.

Okulda senden tiksiniyoruz dediklerini yazmışsın?

Hocam öyle bir şey mi yazdım. Alıntılayabilir misiniz rica etsem.

Yeni konular

Geri
Yukarı