Hayatımızı Neden Sevmeliyiz? Bunun İçin Neler Yapılmalı veya Neler Olmalı?

283156

Megapat
Makaleler
2
Başlıkta belirttiğim gibi siz nelerle hayatınızı seviyorsunuz? Açıklayabilirsiniz. Bu konuyu oluşturmamın nedeni bir şeylere çaba harcayıp bir yere varamama duygusuyla geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen benim hayatımın en keyif aldığım kısımları çizgi roman okurken,şu aralar yeni yeni kitap okuma alışkanlığı kazanmaya çalışıyorum ve bilim kurgu kitabı okurken gerçekten hayatımdan çok keyif alıyorum,bilgisayarımda oyun oynarken ailem sağolsun pek çok kişinin kolay kolay alamayacağı kadar iyi bir bilgisayarım var,dizi izlerken yine hayatımdan çok keyif alıyorum.Bir de pek tavsiye etmem ama son dakika sınavlara çalışıp iyi not alınca :D İçimden şöyle diyorum "hehehe inekler günlerce çalıştı bu sınava ben bir gün ve onlarla aynı notu aldım ben bir dahiyim heheehehe".İşin şaka kısmı tabi ki dahi olduğumu falan düşünmüyorum :D

25 yaşındayım, genç yaşta olmama rağmen yaşadıklarım şunu çok net olarak öğretti bana. Sahip olduğunuz hayat, işiniz, sevdikleriniz, kısacası her şey, başkalarının kurduğu hayali olabiliyor. O yüzden sahip olduklarımızın değerini bilmeli ve daha çok çalışmalıyız. “Her şeye rağmen...”

Çünkü bu dünyada bir defa geliyoruz, tek bir hayatımız var. Ömrümüz bu yüzden bizim için çok değerli. Hayat bunaltıcı olabiliyor, zorluklar içinde de geçebiliyor tüm bunlara rağmen hayat her şeye değer.

Hayat sadece kendimizden de ibaret değil. Bize değer veren insanlar var, onlara karşı da sorumluluğumuz var.

Bu hayat kimsenin kalbini kırmaya, başkasını üzmeye gerçekten değmiyor.

Çünkü bu dünyada bir defa geliyoruz, tek bir hayatımız var. Ömrümüz bu yüzden bizim için çok değerli. Hayat bunaltıcı olabiliyor, zorluklar içinde de geçebiliyor tüm bunlara rağmen hayat her şeye değer.

Hayat sadece kendimizden de ibaret değil. Bize değer veren insanlar var, onlara karşı da sorumluluğumuz var.

Bu hayat kimsenin kalbini kırmaya, başkasını üzmeye gerçekten değmiyor.
Ama kimseyi üzmeyip çok pasif kalınca da herkes seni üzüyor :(

Ama kimseyi üzmeyip çok pasif kalınca da herkes seni üzüyor :(
Kimseyi üzmeyip pasif kaldığında seni üzüyorlar çünkü insanlar çıkarcı, çünkü insanlar menfaatçi. ''Aa bu çok salak dur ben bunu kullanayım, aaa bu çok iyi niyetli, bundan para isteyeyim vermezse sen ne kadar cimrisin, çok paragöz bir insansın diyip vicdan yapayım sömüreyim bunu'' diyorlar. Böyle insanlar oldukça hayatı sevemiyorsun ki. Dost dediğim arkadaşlarımdan kazık yedim, çok kez salak yerine kondum, sürekli insanlar beni kullanmak istediler. Niye? Çünkü ben onlar gibi çıkarcı, menfaatçi, insanları kullanan, vicdansız birisi değildim. Çünkü benim tek suçum insanların iyiliğini düşünmekti, iyi niyetli birisi olmaktı. Hayatı sevmemin sebebi Müzik, Ailem, Bilgisayar ve çok yakın 2 dostumdur, bu kadar benim için.

Kimseyi üzmeyip pasif kaldığında seni üzüyorlar çünkü insanlar çıkarcı, çünkü insanlar menfaatçi. ''Aa bu çok salak dur ben bunu kullanayım, aaa bu çok salak bundan para isteyeyim vermezse sen ne kadar cimrisin, çok paragöz bir insansın diyip vicdan yapayım sömüreyim bunu'' diyorlar. Böyle insanlar oldukça hayatı sevemiyorsun ki. Dost dediğim arkadaşlarımdan kazık yedim, çok kez salak yerine kondum, sürekli insanlar beni kullanmak istediler. Hayatı sevmemin sebebi Müzik, Ailem, Bilgisayar ve çok yakın 2 dostumdur, bu kadar benim için.
Hayatlarımız çok benzermiş onu fark ettim şu an :D Benimde çok yakın hatta gerçekten dostum diyebileceğim 2 kişi var,bende dost dediklerimden çok kazık yedim.Sanırsam bazı tarz insanların hikayeleri neredeyse bire bir aynı oluyor.

Hayatlarımız çok benzermiş onu fark ettim şu an :D Benimde çok yakın hatta gerçekten dostum diyebileceğim 2 kişi var,bende dost dediklerimden çok kazık yedim.Sanırsam bazı tarz insanların hikayeleri neredeyse bire bir aynı oluyor.
Gazi mahallesi gibi bir serseri yuvasının içinde doğdum büyüdüm. İstanbul'da bir semt illa ki duymuşsundur adını olaylarıyla ve yürüyüşleriyle ünlüdür. Ailem iyi Allahtan beni ahlaklı, edepli, vicdanlı, iyi niyetli yetiştirdiler. Ben daha liseye başladığımda anladım neyin ne olduğunu, insanların ne halt olduğunu liseye başladığımda anladım. 2019'un yaz aylarında 6 ay boyunca bir otelde staj yaptım, orda insanları tanıdım, kazık yedim, tıraşlandım yani iyice tecrübe sahibi oldum. İyi niyetli olmak bir halta yaramıyor, adamına göre muamele yapacaksın. İyi niyetli olursan seni anında kullanmak, sömürmek istiyorlar çünkü insanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı