Hayatın Amacını Buldum!

Haklı mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Gene aşırı gerginler ve 3-5 kişinin beğenisini kazanma peşinde olanlar toplanmış konuya. Arkadaşımız hayat konusunda düşünmeye başlamış bunu da bizimle paylaşmak istemiş. Böyle ucundan da olsa bazı şeyleri kendince sorgulayan insanları böyle sert bir dille eleştirmek kişinin özgüvenini kırmaktan başka ne işe yarar söyler misiniz? Şu öfkeli tavrınızı bırakın da yapıcı eleştiriler yapmayı deneyin. Yok bom boş insan yok ben hayatımda böyle konu görmedim. Nereden geliyor bu nefret?
İnsanlar yaşamaya programlanıp, ölmeye mahkum edilmiş biyolojik makinelerdir.

Ayrıca her insan kendini tanrılaştırma küstahlığında bulunan, bana göre iğrenç bir varlıktır.

Hayvanları katleden, kendini her şeyden üstün gören, düşünme yetisini kısıtlayan, başka bir insanın nasıl yargılanacağını seçen bir varlıktır.

Her neye inanıyorsanız inanın, bana göre cennete gidebilecek insan yoktur, aşırı büyük bir kısmı sözde "Ben Müslüman'ım!" diyen kitleden oluşur.

Ben de insanım, iğrenç olmadığımı söylemiyorum.
(!)
Kardeşim sen dinleme sana boş diyen insanları. Sorgulamaya devam et ama araştırmayı da ihmal etme.

Gene aşırı gerginler ve 3-5 kişinin beğenisini kazanma peşinde olanlar toplanmış konuya. Arkadaşımız hayat konusunda düşünmeye başlamış bunu da bizimle paylaşmak istemiş. Böyle ucundan da olsa bazı şeyleri kendince sorgulayan insanları böyle sert bir dille eleştirmek kişinin özgüvenini kırmaktan başka ne işe yarar söyler misiniz? Şu öfkeli tavrınızı bırakın da yapıcı eleştiriler yapmayı deneyin. Yok bom boş insan yok ben hayatımda böyle konu görmedim. Nereden geliyor bu nefret?

Kardeşim sen dinleme sana boş diyen insanları. Sorgulamaya devam et ama araştırmayı da ihmal etme.
Buna araştırma mı diyorsun?
Eleştiri bu mu?
Başlıkla konunun alakası yok yok adam öldürmek yok şunu yapmak kaos çıkarmaya çalışıyor anlamadın mı? Ayrıca duyar da kasma öfkeli tavırı zaten konu sahibi yazmış biz cevap veriyoruz öfkeli tavır o.

Buna araştırma mı diyorsun?
Neye araştırma dedim ki ben? Sorgulamayla araştırma aynı şey değil.

Eleştiri bu mu?
Ben de onu diyorum zaten. Konuya cevap yazanların çoğunluğu eleştiri yapmamış saldırmış sadece.
Başlıkla konunun alakası yok yok adam öldürmek yok şunu yapmak kaos çıkarmaya çalışıyor anlamadın mı? Ayrıca duyar da kasma öfkeli tavırı zaten konu sahibi yazmış biz cevap veriyoruz öfkeli tavır o.
Düşünmeye yeni başlayan birinin aklındakileri tam anlatamaması kadar doğal bir şey var mı? Kafasındaki çarkları döndürmeye başlamış, ufak bir aydınlanma yaşamış ve bunun gazıyla da böyle bir başlık atmış olması gayet normal bir durum.
Sence kaos çıkartmak istese böyle mi yapardı? Gerçek amacı kaos cıkartmak olsa doğrudan "Siz müslüman olduğunu sanan eğitilmez varlıklarsınız." demesi daha kolay olmaz mıydı sence de?
Asıl öfkeli olan o demişsin ama ben yazdığı mesajda kişiye özel saldırgan bir tavır göremedim. Ama cevap yazanlar doğrudan kişiye saldırmış.

bir başlık atmış olması gayet normal bir durum.
Sence kaos çıkartmak istese böyle mi yapardı? Gerçek amacı kaos cıkartmak olsa doğrudan "Siz müslüman olduğunu sanan eğitilmez varlıklarsınız." demesi daha kolay olmaz mıydı sence de?
Sen onun yan hesabı mısın acaba?
Siz müslüman ile başlayan cümleyi söylese konu onaylanmazdı. Yine kaosculardan tıpkı Rampage iyi marka, korsan vs orjinal, korona yok gibi konular kaos çıkarmaya kavga etmeye çalışır ayrıca neden ironi işareti koymuş ironi olunca hakaret eder misin? Her istediğini söyleyemezsin. Bu bir sorgulama değil troll konu (tartışma çıkarmak için) insanları genellemiş gayet de cennete gidecek insan var ama neyse burada eleştriyi değil üslup konuşuyoruz kesin bir rap dinleyip gaza gelmiş.

İnsanlar yaşamaya programlanıp, ölmeye mahkum edilmiş biyolojik makinelerdir.

Ayrıca her insan kendini tanrılaştırma küstahlığında bulunan, bana göre iğrenç bir varlıktır.

Hayvanları katleden, kendini her şeyden üstün gören, düşünme yetisini kısıtlayan, başka bir insanın nasıl yargılanacağını seçen bir varlıktır.

Her neye inanıyorsanız inanın, bana göre cennete gidebilecek insan yoktur, aşırı büyük bir kısmı sözde "Ben Müslüman'ım!" diyen kitleden oluşur.

Ben de insanım, iğrenç olmadığımı söylemiyorum.
(!)
Ee, bunu yazdınızda ne oldu şimdi, neyi keşfettiniz? Ne değişmiş oldu forumda, dünyada? Dediklerinize ek olarak da insan bu forumu yazmaya zahmet eden bir kişi gibi küstah bir varlıktır. Sana size mi demeliydim acaba?

Neye araştırma dedim ki ben? Sorgulamayla araştırma aynı şey değil.

Ben de onu diyorum zaten. Konuya cevap yazanların çoğunluğu eleştiri yapmamış saldırmış sadece.

Düşünmeye yeni başlayan birinin aklındakileri tam anlatamaması kadar doğal bir şey var mı? Kafasındaki çarkları döndürmeye başlamış, ufak bir aydınlanma yaşamış ve bunun gazıyla da böyle bir başlık atmış olması gayet normal bir durum.
Asıl öfkeli olan o demişsin ama ben yazdığı mesajda kişiye özel saldırgan bir tavır göremedim. Ama cevap yazanlar doğrudan kişiye saldırmış.
Hocam "Konuya cevap yazanların çoğunluğu eleştiri yapmamış saldırmış sadece." kısmında bana göre haksızsınız. Arkadaş onu eleştirmemiz için elinden geleni yapmış bana göre. Ayrıca ne gibi bir saldırı durumu var? Ben göremiyorum şahsen. Madem bu kadar entelektüel bir kişisiniz Neden o arkadaşı savunmak yerine benim düşüncem budur sen şurada haksızsın veyahut eleştiri yapmıyorsunda onu savunuyorsun? Eleştiri denildiği gibi aklına olumsuz şeyler gelmemeli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı