Hayatınız nasıl geçiyor?

Hocam demene gerek yok yaşım 13.
@Yener K. Hocamda hocamdır, sende hocamsın. Yaşa bakmaz hocam bu kelime. :) @Yener K. Hocam bayadır halinizi hatırınızı sormuyorum, nasılsınız bu aralar? Bir sıkıntınız veya bir ihtiyacınız var mı? Ailenizle hala köydesiniz galiba.

Hayırdır inşallah. Ama bence hayattan yine de kendinizi soğutmayın. İnanın elbet bir gün herşey yoluna girer. Yani en azından benim duam o yönde :)
Aile içi kavgalar, borç, korona olduk atlattık. Dedem korona oldu 15 gün sonra 2 kere üst üste negatif çıktı ama sinirleri aşırı bozuk. Bize geldi kalıyor ayakta bile duramıyor. Adımı falan unutuyor. Bir ben öleceğim diyor sonra siz beni öldüreceksiniz diyor sonra yavrum diyerek seviyor. 2 hafta önce taş gibi adamdı. Yıllardır borç var. Evde her gün bi' sebepten kavga var. Sevdiğim şeylere param yetmiyor. Sevdiğim şey dediğim bir teknoloji iki yemek. İstediğim yemeğe gidip aradaki farkı vererek almaya para yok. Her şeyde vergi var. Vergiler nereye gidiyor dediğimde devlet bana kızıyor. Maddilik bir yana manevi olarakta sıkıntılı yani şu anda. Manevi olarak hadi çözüldü diyelim. Dedem ölse ki şu anda çok kötü. Eğer olursa ölürsek onun parasıyla beraber ay sonunu zar zor borçları ödeyerek daha doğrusu her ay 500TL daha borca girerek kapatabiliyorduk. Ölürse komple batarız.

Her sorunum çözülse yine bu ülkede sözüm geçmiyor. Dinlenmiyorum devlet tarafından.

Bu ülkeden, buradan kaçmak istemeyi istemiyorum ama buradan kaçmak istiyorum.

@Eren AK, sağolasın hocam. Çalışmaya başladım. Okullar açılınca döndüm. Hatta şimdi gece vardiyası. İşten yazıyorum. Sabah olsa da yatsam misali.

Aile içi kavgalar, borç, korona olduk atlattık. Dedem korona oldu 15 gün sonra 2 kere üst üste negatif çıktı ama sinirleri aşırı bozuk. Bize geldi kalıyor ayakta bile duramıyor. Adımı falan unutuyor. Bir ben öleceğim diyor sonra siz beni öldüreceksiniz diyor sonra yavrum diyerek seviyor. 2 hafta önce taş gibi adamdı. Yıllardır borç var. Evde her gün bi' sebepten kavga var. Sevdiğim şeylere param yetmiyor. Sevdiğim şey dediğim bir teknoloji iki yemek. İstediğim yemeğe gidip aradaki farkı vererek almaya para yok. Her şeyde vergi var. Vergiler nereye gidiyor dediğimde devlet bana kızıyor. Maddilik bir yana manevi olarakta sıkıntılı yani şu anda. Manevi olarak hadi çözüldü diyelim. Dedem ölse ki şu anda çok kötü. Eğer olursa ölürsek onun parasıyla beraber ay sonunu zar zor borçları ödeyerek daha doğrusu her ay 500TL daha borca girerek kapatabiliyorduk. Ölürse komple batarız.

Her sorunum çözülse yine bu ülkede sözüm geçmiyor. Dinlenmiyorum devlet tarafından.

Bu ülkeden, buradan kaçmak istemeyi istemiyorum ama buradan kaçmak istiyorum.
Öncelikle günaydın hocam.
Bu ülkede ayakta kalmak da zor yaşamak da zor. Umarım bir gün her şey gönlünüzce olur. Devlet iyi yönetilseydi burada belki siz de bizlere olumlu mesajlarınızı, belki olumlu duygularınızı aktaracaktınız. Durumun böyle olmaması oldukça üzücü. Gerçekten üzüldüm.
Berbat... 9.sınıftayım çok iyi bir fen lisesindeyim dersten beş dakika başımı kaldıramıyorum. Şu tatil gelse de yatsam😀
Ben de Fen Lisesindeyim ama 10.sınıf. Kolay gelsin. Tatil gelse bende yatıp dinleneceğim :).

Geri
Yukarı