Hayatınızdaki çektiğiniz en büyük fiziksel acı nedir?

Okulda merdivenlerde düşüp yan taraftaki filenin beni kurtarmasını umarak tutunmuştum, sonu kötü oldu. Alnımı o kadar hızla merdivenin altına çarptım ki resmen saliseliğine etraf beyazlaştı. Üstüne merdivenden yuvarlanmak eklenince bayağı acıdı.

Birkaç sene evvel anestezi olmadan basur operasyonu geçirmiştim. Acısını hatırlayınca bile tüylerim diken diken oldu. Doktor basit bir krem yazar diye gitmiştim hastahaneye. Ancak acilde beklememi iletmiş. Bekledim ben de. Daha sonra hemşire ile birlikte koşar adımlarla geldi, ben daha ne olduğunu anlamadan kapıyı kapattı ve sonrasında tek hatırladığım 26 yaşındaki adam bas bas bağırıyordum acıdan. Hayatımda daha önce bu kadar yoğun bir acı hissetmedim. Neden anestezi yapmadan bu operasyonu yaptı onu da bilmiyorum ama tek bildiğim oluşan ödemi neşterle uyuşturmadan kesip almıştı. Sinir uçlarının bu denli yoğun olduğu bir bölge olunca ve acı eşiğim de düşük olunca o an acıdan bayılacağımı düşünmüştüm. Operasyon sonrasında yataktan dahi kalkamadım birkaç dakika, donakaldım. Şimdi dönüp bakınca sinirleniyorum, nasıl olur da sormadan etmeden anestezi olmadan böyle bir operasyon yapar diye ama o operasyon sonrası tüm sorunlarım da çözülmüştü. Şimdi sorsalar tekrar olur muydun diye, asla derdim. Anestezi olmadan asla olmazdım.

Sol Kulak zarımı yırtmayı başarmıştım. Yüzümün sol tarafı kısmen kasıldı kaldı. Bir baş ağrısı kafamın arkasında, başımı kaldıramıyordum yastıktan. Ayağa kalkınca kusma, baş dönmesi. Vücut resmen hareket etmeye zorlanıyor gibiydi. Garip bir deneyim oldu benim için.

Eşek arısının tam damarımdan ısırmış olması. Vucudumun her yerinin şişmesi 5 dakika sürmemişti. Allah'tan yoldaydık Doktorun demesine göre 2 3 dakika daha geç kalınsa nefes alamayacaktım. İnanılmaz bir korku ve acı yaşamıştım.

Küçükken menenjit olduğum zaman 21 gün hastanede yatmıştım. Belimden beyin omurilik sıvısı almışlar bayağı işkence çeker gibi bağırmışım ama o günü ve hastanede kaldığım bazı günleri hatırlamıyorum. Menenjit sırasında geçici hafıza kaybı yaşamıştım.

Geri
Yukarı