Hayatınızdaki dönüm noktanız nedir?

Şimdilik yok ama ileride YKS benim için bir dönüm noktası olacak. Ondan sonra da okuyup yurt dışına açılmayı düşünüyorum. Umarım hayallerim yarı yolda kalmaz. 🙂

Hayatınızdaki dönüm noktanız var mı? Var ise bu nedir?
Benim henüz öyle bir dönüm noktam olmadı, olan varsa burada okumayı çok isterim.
Büyük bir mafya babasının kızıyla birlikte olmaktı. 14 yıldır yıkılan hayatımı temizlemeye çalışıyorum.

16 yılda dönüm noktası olarak nitelendirebileceğim şey lise sınavında iyi puan yapıp başarılı bir okula girmek ve Çin'e yarışmaya gidip dereceye girmek. Eğer hayallerimi gerçekleştirebilirsem dönüm noktamı güncellemiş olacağım :D.

Kanada'yı deneyeceğim. Olmazsa seneye bir daha denerim. Yine olmazsa işte tecrübe kazandıktan sonra mühendis olarak gitmeyi denerim. Kısaca gidene kadar denerim, deneyeceğim 🙂 Bu ülkede, bu coğrafyada hayat yok.
En doğru karar, umarım işin rast gelir. Aynı şekilde, yazın bir sıkıntı çıkmaz ise uluslararası denizlere açılıp çılgın denizci olarak geçici işime başlayacağım. Vatan millet olayı falan hikaye, bunu da ülkücüler düşünsün :)

Yaşadığım acılarla beraber hayatı öğrenip daha ciddi daha ağırbaşlı birisi oldum kendi kararlarımı kendim vermeye çalıştım ve yanıldığım zaman ise hep ders çıkarmak için uğraştım. Kısacası yaşadığım her acıdan bir tecrübe kazandım ve bu benim dönüm noktam oldu, halen olmaya devam ediyor.

Yanlışlıkla işlemcimin pinini yamulttuktan sonra geri düzeltebilmem benim için hem acı verici hem de mutlu edici bir dönüm noktasıydı çünkü ilk defa bir donanım tamir edebilmiştim.

Geri
Yukarı