Hayatınızı değiştirecek video hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hayatımı 5 dakikada değiştirecek haddi sen nerede buluyorsun derler adama. Bu bir.

Günümüz gençlerindeki en büyük sıkıntılardan biri, gelecek kaygısı. Her ne kadar yeni nesil böyle şöyle desek de aralarında pırlanta gibi bir kafaya sahip, yaşadığı ülkeyi, içinde yaşadığı şartları, neler yapabileceklerini, neler yapamayacaklarını bilen gençler de var. Bu tip primci kişiler ise insanı geren hafif bir fon müzik altında, karşına oturup, değişik kamera açılarıyla sana umutsuzluk aşılar. Çünkü çok iyi biliyorlar ki, Türkler üzerinde bu tür şeyler tutar, etkiler. Kafası karışık insanları, 10 yıl sonra ne yapacaklarını bilmeyen insanlarda bu yöntemler her zaman tutar, zayıftırlar çünkü, bilinmezlik yaşarlar.

Şimdi şöyle demek istiyorum. Herkes ressam, herkes şarkıcı olamaz diyor, herkes her istediğini yapamaz diyor. Evet, doğrusun. Ama o resmi çizen kişinin bir Picasso, o şarkıyı söyleyen bir kişinin veya söyleyenlerin belki de Styx olma amacı yok. Sadece amatör bir şekilde, hobilerini yapıyorlar. Ya onu geç. Adam belki de resim ortalaması için yapıyor. Sana mı kaldı bunu yargılamak?

Başlamak, bitirmenin yarısından bile fazladır. Eğer o azme, o inanca sahipsen önüne çıkan hiçbir duvar seni engelleyemez. Yeri gelir yıkarsın, yeri gelir üstünden atlarsın, yeri gelir o duvara bir çarpıp kendine gelirsin ama yine de o duvarı aşarsın.

En merak ettiğim de, videoda konuşan kişinin hayattaki başarıları. Sen kimsin? Sana söyleyeyim. Orta Doğu çöplüğünde doğmuş, sıradan bir ailenin oğlusun. Ortalama bir lise ve ortalama bir üniversitede eğitim almış, hayatının sonuna kadar bu hayatı ortalamalarda yaşayıp duracak birisin. Filmlerde, dizilerde izlediğin o karakter değilsin. Hiçbir zaman olmayacaksın, bu ile de hayatının sonuna kadar bir ezik gibi yaşayıp öleceksin.

Kendi ezikliğin yetmeyecek. Böyle kalitesiz iddialarla Youtube gibi ortamda çıkıp zaten sorunlu bir gençliğin önüne bir de sen taş atacaksın. Sizin numaralarınız, primleriniz ancak geleceği hakkında bilgisi olmayan, umutsuz nesil üzerinde tutar. Hikaye anlatma bana, kendi ipinde oyna.

Son düzenleme:
Resim gibi bir sanatı, belki de yeteneği olmadığı halde çizmeye çalışan birinin resmi üzerinden eleştirmiş. Müzik olsa karışmam ama biz de resimciyiz sen hayırdır derler insana. Çiz bakalım kendin bir.

sadece bizim aklımıza gelen bir fikir başkasınında aklına gelmiş olabilir kısmına katılıyorum .başlamak bitirmenin yarısı değil %95 idir bence ,evde ekmek yok ama karnın açdeğil ne de olsa akşama çok var ama bu seferde akşam alacaksın ve akşam gelir daha acıkmadım dersin ve o sırada bir düşünürsün taa 5. kattan inip taa karşı sokaktaki bakkaldan ekmeği alıp geri eve gelmek işte bu işin %100 ü değil mi ?
işite o %95 lik kısım şimdi başlıyor alsammı gitsemmi neyse sonuç olarak bir işi yapmanın %95 i karar vermek % 5 i uygulamak tır. uygulama kısmı kolaydır insanın hayatını değiştirmez ,önemli olan karar vermek insanın hayatını karar vermek değiştirir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı