Hayatta başarılı olmak için ne yapılmalı?

batuhanyy

Decapat
Merhabalar arkadaşlar, geçmiş konulardan zaten beni az çok taniyorsunuzdur. Şu güne kadar hiç bir seyim yolunda gitmedi, gitmiyor. Sağlık başta olmak uzere bir çok problemim var. Okul, psikolojim, acı kayiplarim, hedeflerime ulasamama, hatalar... Bu iş kesinlikle böyle devam etmez, bunun farkındayım ve suna adım kadar da eminim, acı çekerek bir yerlere gelmek beni daha çok tatmin edecek. Ama, yeterli motivasyonum yok. Bunun için ne yapmalıyım?. Nasıl silkelenip, 1 kere geldiğimiz 70 yıllık yani kısacık hayatta başarılı olabilirim? Çok yakın bir zamanda, spora ve tiyatro egitimi almayı düşünüyorum bunların katkısı olur mu? Bu arada cook bol zamanim var ve allaha şükür para derdimiz neredeyse yok diyebilirim. Düzenli bir ailem olmasa da, babam yanimda. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeteneğinizi keşfetmek için oyunculuk, müzik gibi alanlarda kendinizi denemenizi öneririm. Oyunculuk için ajanslara ücretsiz bir şekilde üye olabilir veya ilk önce eğitimlerini almayı tercih edebilirsiniz. Müzik için cover yapabilir, enstrüman çalabilir veya kendi sözlerinizi yazabilirsiniz. Yeteneğinizi keşfettikten sonra geliştirme süreci başlar. Boş zamanlarınızın ve maddi durumunuzun iyi olması bunlarla ilgilenmek için çok iyi sebepler. Böylece kendinizi daha iyi hissedebilir ve boş vaktinizi doldurabilirsiniz.

Bundan 2 sene önce, açık liseye geçtim aileme dershaneye yazdırmaları için yalvardım. Maddi durumları iyi olduğu halde bana inanmadılar, çalışmazsın dediler. :D Şimdi ise sonuna kadar arkandayım diyolar. Ne diyeyim ki..

Basarili biri olmak icin esek gibi calismalisin. Bir de ne kadar bos insan varsa uzaklas. Bir amaci olmali insanin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı