Hayatta verebileceğiniz en büyük öneri nedir?

onlinee

Picopat
Daha fazla  
Hocalarım, arkadaşlarım. Size birkaç sorum olacak.

Ben hep arkadaş çevremi genişletmek/geliştirmek isterim ama şu ana kadar çok az arkadaşım oldu diyebilirim. Arkadaş çevresi nasıl genişletilebilir? Arkadaştan ziyade dost bulamadım. Şu an abartmaksızın toplam 3-6 arası arkadaşım var. Ve bu yaşıma kadar da bu böyleydi.
Özgüven eksikliği de var. Siz neler önerirsiniz?

Bir diğer sorum da şu; Hayatta verebileceğiniz en büyük öneri nedir?

Cevaplarınızı bekliyorum, hayırlı akşamlar.

Verebileceğim en büyük öneri malum yerden gidilmesi. Arkadaş bulma hakkında ise arkadaş olabilmek için kişiliğinizi diğerlerine benzetmeyin. Tek takılın bir süre sonra çevre oluşuyor.

Hocam bende öyleyim. İlla arkadaşım olsun deme. Çok arkadaş önemli değil kaliteli arkadaş önemli. Çok olması hiç önemli değil. Yeter ki kaliteli olsun. Kaliteliyse 1 arkadaş bile yeter. Diğerlerine benzemek için çabalamayın ve uğraşmayın. Siz kendiniz olun. Ben böyleyim diyin. O zaman isteyen gelir istemeyen gelmez. Bu yoldan çıkarak da kimin kaliteli ve kalitesiz olduğunu anlayabiliriz.

Yaş kaçtı dostum? Yazdığın karaktere göre verebileceğim en büyük öneri kimseye kendini sevdirmeye çalışma, kendinden ödün verme. Varsın 1 tane arkadaşın olsun ama seni sen olduğun için sevsin.

Hocalarım, arkadaşlarım. Size birkaç sorum olacak.

Ben hep arkadaş çevremi genişletmek/geliştirmek isterim ama şu ana kadar çok az arkadaşım oldu diyebilirim. Arkadaş çevresi nasıl genişletilebilir? Arkadaştan ziyade dost bulamadım. Şu an abartmaksızın toplam 3-6 arası arkadaşım var. Ve bu yaşıma kadar da bu böyleydi.
Özgüven eksikliği de var. Siz neler önerirsiniz?

Bir diğer sorum da şu; Hayatta verebileceğiniz en büyük öneri nedir?

Cevaplarınızı bekliyorum, hayırlı akşamlar.
Hiç bir şeye körü körüne inanma ve hep ama hep sorgula ve araştır.

Yapı olarak içine kapanık birisin herhalde eğer arkadaşım olsun diye çabalıyorsan önerim şu karşındaki de insan ve senin ile aynı şeyleri düşünüyor konuştuğunda tanıştığında. Kendine bir bak ve ulan karşımdaki de benim gibi biri ben neden çekiniyorum o çekinsin de.

Yaş kaçtı dostum? Yazdığın karaktere göre verebileceğim en büyük öneri kimseye kendini sevdirmeye çalışma, kendinden ödün verme. Varsın 1 tane arkadaşın olsun ama seni sen olduğun için sevsin.
Yaş 16. Aslında arkadaştan kastım gördüğünde selam vermek değil, dost olmak.

Yapı olarak içine kapanık birisin herhalde
Yani içimden içime kapanığım😂 Dışardan çokta öyle görünmüyor olabilirim.
Ama şöyle söyleyim, dost olmak içinde arkadaş olmak lazım değil mi zaten? Biriyle konuşmadan dost bulunmaz ki, yani benim görüşüm bu yönde...

@Hagar @OnePC

Yaş 16. aslında arkadaştan kastım gördüğünde selam vermek değil, dost olmak.

Yani içimden içime kapanığım😂 dışarıdan çok da öyle görünmüyor olabilirim.

Epey gençsin, bir sürü arkadaş ortamı oluşturabilirsin kendine, bunun üniversitesi var, ileride iş ortamı var, hayatın neler getireceği bilinmez. Senin yaşlarındayken benim de sadece okul arkadaşlarım vardı bir de akrabalar işte. Maddi imkan varsa çeşitli aktivitelere katıl, bir hobi bul ne bileyim hiçbir şey yoksa spor salonuna yazıl. Arkadaş bulmak istiyorsan biraz da konfor alanından çıkıp arkadaş bulabileceğin ortamlara da girmek lazım. Ha çok da dert etme zaten yaş ilerleyince insan ne kadar az kişi o kadar huzur diyor :)

Geri
Yukarı