Hayatta verebileceğiniz en büyük öneri nedir?

Hocalarım, arkadaşlarım. Size birkaç sorum olacak.

Ben hep arkadaş çevremi genişletmek/geliştirmek isterim ama şu ana kadar çok az arkadaşım oldu diyebilirim. Arkadaş çevresi nasıl genişletilebilir? Arkadaştan ziyade dost bulamadım. Şu an abartmaksızın toplam 3-6 arası arkadaşım var. Ve bu yaşıma kadar da bu böyleydi.
Öz güven eksikliği de var. Siz neler önerirsiniz?

Bir diğer sorum da şu; Hayatta verebileceğiniz en büyük öneri nedir?

Cevaplarınızı bekliyorum, hayırlı akşamlar.

İki kişin bildiği sırdeğildir.

Hocalarım, arkadaşlarım. Size birkaç sorum olacak.

Ben hep arkadaş çevremi genişletmek/geliştirmek isterim ama şu ana kadar çok az arkadaşım oldu diyebilirim. Arkadaş çevresi nasıl genişletilebilir? Arkadaştan ziyade dost bulamadım. Şu an abartmaksızın toplam 3-6 arası arkadaşım var. Ve bu yaşıma kadar da bu böyleydi.
Özgüven eksikliği de var. Siz neler önerirsiniz?

Bir diğer sorum da şu; Hayatta verebileceğiniz en büyük öneri nedir?

Cevaplarınızı bekliyorum, hayırlı akşamlar.

İçine kapanık olmandan ve çevre bulamamakta zorlandığından çıkardığım şey şudur : insanların etrafında kendini 3. kişi gibi görüp onlardan uzaklaşıyorsun. Mesela onlarla konuşmaya çalışsan ilginç karşılanacağını falan düşünüyorsun.

Duygu ve düşüncelerini içinde tutma. Onlar arkadaş buluyorlar, rahat rahat konuşup eğleniyor. Sen neden içine kapanık kalacaksın? Gittiğin her ortamda ilk sohbeti başlatan, ilk konuşan, ilk cevap veren sen ol. Normalde bunları tavsiye etmem. Ama atılgan olmayı öğrenmen lazım. 3 6 arkadaş ne yahu Doğu Perinçek senin ortamına girse daha fazla çevre yapar a**

Kendine nasıl davranılmasını istiyorsan, öyle davran.. İyi davranılmasını bekliyorsan, lakin etrafındakiler iyi değilse.... Mecburen onlardan uzak duracaksın..

3 6 arkadaş ne yahu Doğu Perinçek senin ortamına girse daha fazla çevre yapar a**
Demek istediğim şu; tabi arkadaşlarım var sonuçta okula gidiyorum ama istediğim şey dost bulmak.Bazen olur ya sadece bir kişiyle takılırsın fakat o sana yeter ya, dost derken kastettiğim bu.
Erkenden yatırım yapmaya başlamak ve parayı nasıl kullanabileceğini öğrenmek.
Doğrusu bu konuyu neredeyse 2 yıldır araştırıyorum, nasıl yapılır yöntemleri neler bakıyorum fakat kolay yöntemlerle olmuyor. Aslında yazılım öğrenmeye başlamak istiyorum, geleceğe yatırım garantisi diyorlar hocalar vs. Ama öğrenince hemen bir etkisini/faydasını göremeyeceğim gibi geldiği için hala başlamış değilim.
@F1452 Doğrusu içine kapanın sayılmam. Sadece arkadaşım pek yok. Konuyu açma sebebim bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı