Hayattan eski zevki alamıyorum

Gariban1

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Ben doğduğumdan beri utangaç biriydim ama en azından sokakta 3-4 tane arkadaş edinmişdim. Bir tane de yakın arkadaş diyebileceğim birisi vardı. 2015-2016 yılında tanışmıştım onunla. Aramızda her yıl en az 2-3 kez anlaşmazlık olurdu ama hep iyi anlaşırdık. En iyi anılarım onunla olmuştu. Hayatım daha zevkliydi o zamanlar. 2021 yılında Ekim ayıydı sanırsam, aramızda belirtmek istemediğim bir olay oldu. O günden sonra bir daha hiç görüşmedik, üstüne onun çevresi çok genişti ve tanıdığı kişiler ile de benim aramı bozdu. Eskiden en iyi arkadaşım dediğim kişi yüzünden şu an hiç arkadaşım yok, tüm gün evde bilgisayar başındayım ya da ders çalışıyorum. Başka bir sosyal etkinliğim yok. Zaten utangaçtım daha da utangaç oldum, kimseyle tanışamıyorum da. Hayatım çok sıradan ve zevksiz geçiyor. Yeni arkadaşlar edinmek veya hayattan daha fazla zevk almak için ne yapabilirim? Teşekkürler.

Yeni çevreler edinin, yeni hobiler edinin veya eski dostlarınızla barışmaya çalışın. Dost bunlar çünkü atsan atılmıyor satsan satılmıyor. Bende de var bunun gibi iki üç kişi her ne kadar 2-3 ayda bir görüşsekte eski güzel günlerin hatrına konuşuyoruz.

Selamlar. Ben doğduğumdan beri utangaç biriydim ama en azından sokakta 3-4 tane arkadaş edinmişdim. Bir tane de yakın arkadaş diyebileceğim birisi vardı. 2015-2016 yılında tanışmıştım onunla. Aramızda her yıl en az 2-3 kez anlaşmazlık olurdu ama hep iyi anlaşırdık. En iyi anılarım onunla olmuştu. Hayatım daha zevkliydi o zamanlar. 2021 yılında ekim ayıydı sanırsam, aramızda belirtmek istemediğim bir olay oldu. O günden sonra bir daha hiç görüşmedik, üstüne onun çevresi çok genişti ve tanıdığı kişiler ile de benim aramı bozdu. Eskiden en iyi arkadaşım dediğim kişi yüzünden şu an hiç arkadaşım yok, tüm gün evde bilgisayar başındayım ya da ders çalışıyorum. Başka bir sosyal etkinliğim yok. Zaten utangaçtım daha da utangaç oldum, kimseyle tanışamıyorum da. Hayatım çok sıradan ve zevksiz geçiyor. Yeni arkadaşlar edinmek veya hayattan daha fazla zevk almak için ne yapabilirim? Teşekkürler.

Yeni arkadaşlar edinin dediklerini dinleyin eğer o konuya hakimseniz konuya atlayın. Eski arkadaşlarınızla barışmaya çalışmayın ezik durumuna düşersiniz.

Bir zamanlar ben de böyleydim, ben kendime kurtarıcı bir arkadaş beklemeyi tercih ettim ve karşıma çıktı. Beni insanlara karşı açtı, çok yardımı dokundu. Ama eğer çıkmasaydı çok büyük bir ahmaklık olabilirdi yaptığım şey. Kaç yaşındasınız hocam? Ona göre tavsiyeler verebilirim.

Bir zamanlar ben de böyleydim, ben kendime kurtarıcı bir arkadaş beklemeyi tercih ettim ve karşıma çıktı. Beni insanlara karşı açtı, çok yardımı dokundu. Ama eğer çıkmasaydı çok büyük bir ahmaklık olabilirdi yaptığım şey. Kaç yaşındasınız hocam? Ona göre tavsiyeler verebilirim.

Hocam aynı sorun bende de var ben de kafa dengi kurtarıcı bir arkadaş arıyorum 15 yaşındayım bana tavsiye verir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı