Hayattan zevk alamıyorum

Hocam gün batımına bakın. Hayat güzel manzaralarla dolu. Kel olmanız çirkin olduğunuz anlamına gelmez. Fotograftaki adam bence en karizmatik tiplerden biri.

Dosya Ekleri

• hizli-ve-ofkeli-10.jpg
    hizli-ve-ofkeli-10.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 38
(...) Kendinize ve çevrenize yarar sağlayabilecek işler yerine kendinize zarar, anlamsız işler ile uğraşmayın. Sigma, redpill saçmalıkları olsun, ergence dertleriniz olsun, gerçek olmayan duygularınız olsun, çevrenizdeki pislikler olsun... Bunların hiçbirini; kendinizin, kendi işinizin önüne geçmesine izin vermeyin.

Eğer bir kusurunuzun olduğunu düşünüyorsanız çevrenizden uzak bir yerde düşünün. Kendinizi sorgulayın, kendinizin farkına varın; ne olduğunuzu, neler yaptığınızın farkına varın. Gerçek bir kusur ahlaksızlığınızdır, bilinçsiz olmanızdır, vurdumduymaz olmanızdır, sorgulayamamanızdır, düşünememenizdir, konuşmayı bilmemenizdir... Onun dışında yalnız olmanız, kimsenin sizi sevmemesi, sevgilinizin olmaması, kızlarla konuşamamanız... Bunun gibi küçücük sorunlar çevrenize bağlı sorunlar olabilir ya da çözümünü bildiğiniz sorunlardır. Ağlamak çözüm değildir. "Küçücük" dediğim sorunlar, sizden değerli değildir; bunlar için kendinizi yıpratmayın.

Hocam siz bunlara dert mi diyorsunuz? Böyle şeyler için canınızın sıkmayın. Elbet bir gün kız arkadaşınız, paranız olur. Spora gidersiniz vücudunuz kaslanır, saç ektirirsiniz vesaire. Benim dediklerim şu an anlamsız geliyor olabilir. Elbet bir gün anlayacaksınız.
Sağlıcakla kalın.✋

Keşke bütün dertlerim yazdıklarım kadar olsaydı en azından daha mutlu olurdum. Annem ile babam ile henüz 3.sınıfa giderken ayrıldılar, babamın malı mülkü var ama evladına layık görmüyor. Annemde de tümör çıkmıştı kolunda, iyi huylu demişlerdi ama şimdide midesinden rahatsızlandı. Sporu denedim ama beceremedim malum beslenmek zor.

Neden kel kaldın genç?
Sanırım genetik. Saçlarım çok seyrek ve ince telli.

Çok alaka. Ekonomi düzlecek afgiler ve pakiler gidecek ülkede işe alımlar liyakatla yapılacak. Bence bunlar arkadaşın birçok sorununu çözer.
Kardeş ikinci turda alacaklar seçimi. Kimse bir yere gitmiyor yani gerçekçi olmak lazım. Soğan beyde onların yanına katılınca kesinleşti zaten. Belki tepki oyları ile çekişmeli geçer seçim.

Gitsin sosyalleşsin o zaman? Asıl sen saçmalıyorsun
Gökten de yağıyordu zaten değil mi? Biz de keyfimizden yalnız takılıyoruz ya zaten.

Keşke bütün dertlerim yazdıklarım kadar olsaydı en azından daha mutlu olurdum. Annem ile babam ile henüz 3.sınıfa giderken ayrıldılar, babamın malı mülkü var ama evladına layık görmüyor. Annemde de tümör çıkmıştı kolunda, iyi huylu demişlerdi ama şimdide midesinden rahatsızlandı. Sporu denedim ama beceremedim malum beslenmek zor.

Kardeş ikinci turda alacaklar seçimi. Kimse bir yere gitmiyor yani gerçekçi olmak lazım. Soğan beyde onların yanına katılınca kesinleşti zaten. Belki tepki oyları ile çekişmeli geçer seçim.
Kazanıyoruz. Burası siyasi bir konu değil o yüzden çok açmayacağım. Ama kazanıyoruz onu bil. Umudun elinden alamayacakları tek şey.

Keşke bütün dertlerim yazdıklarım kadar olsaydı en azından daha mutlu olurdum. Annem ile babam ile henüz 3.sınıfa giderken ayrıldılar, babamın malı mülkü var ama evladına layık görmüyor. Annemde de tümör çıkmıştı kolunda, iyi huylu demişlerdi ama şimdi de midesinden rahatsızlandı. Sporu denedim ama beceremedim malum beslenmek zor.

Hocam baba yönünden neredeyse aynıyız benimki de 4.sınıfta bir bahane yaratıp çıktı gitti evlatlarım ne yapar nasıl yaşar hiç umurunda olmadı maddi durumu bayağı iyiydi hala iyi (ama bana karşı değil)tişört değiştirir gibi aile değiştirdi gitti 1 ay sonra evlendi başka biriyle 2 de çocuk yaptı diğer evlatlarıyla nasıl ilgileniyor bir görsen günahım neydi de bu babam oldu der insan benim okul iş evlilik hiç umurunda değildi öldünmü kaldın mı 3 5 kuruş harçlık gönderiyor söylene söylene. Neyse bunları söylememin sebebi hiç kimseye ümit bağlama Allah büyüktür rızkımızı alanda verende o elbet düzelirsin herkes aynı yaşta aynı statülere ulaşacak diye bir kaide yok önemli olan nasıl kurtulurum diye plan yapıp çalışmak okulunu sakın ihmal etme mutlaka en az üniversite mezunu ol açıktan veya örgün oku sonra bir an önce işe gir maddi gücün biraz iyileşince işini de değişirsin sonrası çorap söküğü gibi gelir emin ol ümidini asla kaybetme.

@BayWhite
Hocam baba yönünden neredeyse aynıyız benimki de 4.sınıfta bir bahane yaratıp çıktı gitti evlatlarım ne yapar nasıl yaşar hiç umurunda olmadı maddi durumu bayağı iyiydi hala iyi (ama bana karşı değil)tişört değiştirir gibi aile değiştirdi gitti 1 ay sonra evlendi başka biriyle 2 de çocuk yaptı diğer evlatlarıyla nasıl ilgileniyor bir görsen günahım neydi de bu babam oldu der insan benim okul iş evlilik hiç umurunda değildi öldünmü kaldın mı 3 5 kuruş harçlık gönderiyor söylene söylene. Neyse bunları söylememin sebebi hiç kimseye ümit bağlama Allah büyüktür rızkımızı alanda verende o elbet düzelirsin herkes aynı yaşta aynı statülere ulaşacak diye bir kaide yok önemli olan nasıl kurtulurum diye plan yapıp çalışmak okulunu sakın ihmal etme mutlaka en az üniversite mezunu ol açıktan veya örgün oku sonra bir an önce işe gir maddi gücün biraz iyileşince işini de değişirsin sonrası çorap söküğü gibi gelir emin ol ümidini asla kaybetme.
Benim babamda aynı şekilde biz ayrıldıktan sonra 3 kez evlilik yaptı onlara ev araba verdi :(. Harçlık istedim iban attım görüldü attı kaç defa babamdan utanıyorum artık herhangi bir ortamda baba muhabbeti açılınca bütün şeyler gözümün önünden geçiyor çok kötü bir durum. Annemin midesinde polip çıktı ve sanırım kansere yakın birşey. Önümüzdeki sene gemi adamı olmak için eğitim alacağım bi 5,6 sene gemide kalmayı planlıyorum umarım hayatım düzelir.

@BayWhite

Benim babamda aynı şekilde biz ayrıldıktan sonra 3 kez evlilik yaptı onlara ev araba verdi :(. Harçlık istedim IBAN attım görüldü attı kaç defa babamdan utanıyorum artık herhangi bir ortamda baba muhabbeti açılınca bütün şeyler gözümün önünden geçiyor çok kötü bir durum. Annemin midesinde polip çıktı ve sanırım kansere yakın bir şey. Önümüzdeki sene gemi adamı olmak için eğitim alacağım bir 5,6 sene gemide kalmayı planlıyorum umarım hayatım düzelir.

Birbirimizi anlıyoruz kanka boş ver deyip geçiyorumda babasızlıkda zor bir yere kadar her şey insan sevilmek istiyor baba sevgisi görmek istiyor bizi ancak bu duruma düşenler anlar ama Allah hiçbir insanı bu duruma düşürmesin bu yazıyı okuyanlarada sesleniyorum sizi gerçekten seven bir babanız varsa 4 elle sarılın ve şükredin ayrıca annenede acil şifalar diliyorum Allah tez zamanda şifasını versin inşallah dediğim gibi önceliğin ekonomik özgürlüğün olsun onu çözünce çevrende olur her şey olur.

Geri
Yukarı