Hayattan gram zevk almıyorum

Herkesin derdi kendine büyüktür ama bunlar hayattan bezmek için bence çok küçük meseleler... Anladığım kadarıyla geçim derdiniz yok, şiddet derdiniz yok. Annelik ya da babalık gibi ağır yükünüz yok. Elinizde olmayan gelecek için kaygılanmak yerine gelecek için çalışın, okuyun, iyi dostlar edinin vs... Çevrenizdeki insanlardan bıktıysanız ya yanınızda gönderin ya da siz yanlarından ayrılın bu kadar basit. Bu hayat sizin ve sadece 1 yaşama hakkınız var. Elinizden geldiğince kimse için o yaşamı harcamayın. Ezdirmeyin. 3-5 kişi gelip size baskı uyguladı diye hayata küsecekseniz yarın baba (-anne), yönetici, meslek sahibi vb. olduğunuz da işiniz var demektir. Yeri gelecek her şeyle dalga geçeceksiniz yeri geldiğinde çok fazla önemseyeceksiniz. Size sunulan isteklere evet-hayır derken kendiniz olun. Bu hayatta sadece sevgi yok gerekirse kin tutun mücadele edin. Ve anneniz ve babanız gibi birilerini asla bulamazsınız. Şuan ruhsal boşlukta olduğunuz için aileniz size baskı yapıyormuş gibi geliyor. Tek dertleri sizin daha iyi şekilde yaşamanız. Onların kıymetini geç anlamamanız dileğiyle...
Keşke söylediginiz gibi olsaydı. Bazı insanlar mutlu olamıyorlar ne kadar çabalasalar bile..

İnsanı yıkarsa gam yıkar. İstediğiniz şekilde mutlu olamıyorsanız istemeyin bu da bu kadar basit. Hayatta asla tek seçenek yoktur. Mutlu olma seçeneklerinizi arttırın...

19 yaşındayım ve stresli hayatım var. Hayattan gram zevk almıyorum ve kafayı yemek üzereyim. Aile baskısı, gelecek kaygısı, etrafımdaki insanlar yorulmuş durumdayım. Kaybedecek bir şeyim yok. Bunun en çok katkısı tabii ki'de ailem özel oldugu için anlatamıyorum. İnsan eve gitmeden 100 kere düşünür mü? (Şiddet yok merak etmeyin). Bilmiyorum artık konuşacak ve insanlara anlatacak durumum'da kalmadı ya ülkeden kaçmak veya ölmek tek düşündügüm. Hayat deyip geçme noktasını geçmiş bulunmaktayım. Sadece içimi dökmek istedim vaktinizi aldıysam kusura bakmayın.
Benim de hayatım zor geçiyor ama tek hakkımız var. Yoktan iyidir diye düşünüyorum.

Hala durum aynı mı?
Geçmişte, gelcekte yaşadıklarım ve yaşayacağım hayatım şuan ki durumum'da, asla düzelmeyecek. Ayrıca mutsuzluktan ve depresif yaşatından alıştım diyebilirim. Bunun psikolojik tarafı yok. Ülke durumu, türk aile yapısı ve diğer etmenlerde bulunmakta. Kısacası farklı bir ülke'de yaşasaydım mutlu bir birey olarak hayatımı keyifli ve mutlu şekilde yaşıyor olacaktım. Şimdi elimde 10000 Dolar olsa bile mutlu olamayacağım. 'hiçbir şey umrumda değil' sadece loop'a girmiş hayat içinde yaşıyorum bakalım...

+Olarak Üniversite'ye gitmeyin. YTD.

Hayatım boyunca hiç sigara ve alkol içmedim. Belkide bir yerden başlamak gerekiyordur.

Böyle saçma sapan düşünceler devamında uyuşturucu maddeleride getirir. Eğer askerliğini yapmadıysan sana bir abi tavsiyesi gidip askerliğini yap hem kafan dağılır hem de hayata bakış açın değişir. Ve askerliğini yaptığın için birçok işe daha kolay girebilirsin.

Kamera önüne geçip TikTok'ta iki kıvırtıp parayı bulanların dünyasında yaşıyorsun kardeşim. Hayat gibi insanın sadece bir kere eline geçen birşeyi istediğin gibi yaşamak varken bu tarz şeyler yüzünden hayatından vazgeçmeyi düşünme bile. Dünya çok fantastik biryer, her an herşey olabilir. Fırsatları değerlendir ve kendi fırsatlarını yarat.

Geri
Yukarı