Hayattan memnun musunuz?

Arkadaşlar, şimdi ben haftada birkaç gün hatta her gün bile oluyor, dinlediğim şarkılarda ne yaşadığımı falan insanları gözden geçiririm. Çok saçma bir hayat yaşıyorum.
Çok zor, insanlar, hayat, maddi sıkıntı, sorunlar falan hayattan bezdim. Geçirdiğim kazalar falan yaşadığım olaylar zor cidden. Sizin de böyle hayatınız var mı? Ben mesela yazılımcı olmak için Linux'a başladım. Öğrenmek için direteceğim, başarılı olacağıma inanıyorum. Benim çok bilgim vardır. Her şekilde herkese yardımım dokunur. Benim hiç arkadaşım olmamış (var ama yok ) cidden isim olarak var beden olarak yoklar. Bir sohbet edeceğim insan yok. Kimle konuşacağım, kime anlatacağım derdimi kimi dinleyeceğim bilmiyorum. Yaşım ilerliyor, ileride üniversite sınavı falan zor ben kısacası hayattan bezdim. Sizin böyle hayatınız var mı? Veya nasıl bir hayatınız var?
Çok daha fazla çalışıp diğer ülkelerdeki refah düzeyinin çok daha altında yaşayacağını bilmek üzücü. Hayat benim için erken, daha lisedeyim. Gayet iyi bir liseye gidiyorum, çok şükür annemin babamın beni ortaokulda da çok güzel bir özel okula gönderecek maddi imkanı vardı. İngilizcem B3 seviyede şuan. Yazılım falan kendimi geliştirip kendimi yurtdışına atmak istiyorum. isterdim burada kalıp vatana millete hayırlı olayım ama bu şartlar altında yurtdışındaki reşitlerimden çok daha fazla çalışıp sonrasında sırf halkın cahil kesimi yüzünden kötü bir hayat yaşamak istemiyorum.

Ben şimdi de sonrada Türkiye'de kalmayı düşünüyorum neden diye sorarsanız herkes giderse bu ülkeden bu ülkeyi kim geliştirecek zaten tüm iyi işler başaran bizim insanlarımızı aldıkları için bu ülke böyle oldu. Ben bu ülkede kalıp ülkemi yükseltmeye çalışacağım.

Ben şimdi de sonrada Türkiye'de kalmayı düşünüyorum neden diye sorarsanız herkes giderse bu ülkeden bu ülkeyi kim geliştirecek zaten tüm iyi işler başaran bizim insanlarımızı aldıkları için bu ülke böyle oldu. Ben bu ülkede kalıp ülkemi yükseltmeye çalışacağım.
Tek başına ülke mi yükselir? Öyle bir şey olsaydı ülkeyi tek başına yönetenler kalkındırırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı