Hayattan memnun musunuz?

Değilim. Hayatımdan, yaşayışımdan, geleceğimden mutlu değilim. Son yaşadığım olaylar yüzünden hayata bakış açım değişti. Eskiden optimist birisiydim, ama artık mutlu olabileceğim bir kaynak kalmadı.

Arkadaşım yok. Ne gerçek hayatta, ne de sanal ortamda. Şimdilik tek mutluluk kaynağım bilgisayar ve oyunlar bile sıkıcı olmaya başladı. En basitinden oyun arkadaşım bile yok.

Şimdi ben nasıl mutlu olabilirim? Yalnız, sıkıcı, zor hayatta mutlu olmak çok zor...

Memnun değilim çünkü aslında o kadar lüks olmayan şeyler lüksmüş gibi gösteriliyor.Mesala oyun fiyatları 400-500₺ Fifa mesala bir öğrenci için hatta normal bir çalışan için bile ne kadar lüks gözüyle bakılıyor ve bunun normalleşmeye doğru yol aldığını görüyorüm.Normal değil lan standart bir futbol oyunu en fazla ne olabilir lüksiyatta.Donanımsal parçalar diyorsun en fazla ne kadar lüks olabilir pahalı imkansız hale getiriyorlar normal göstermeye çalışıyorlar değil bu da değil.İnsanlarımız ayrı bir bela zengin olan fakiri küçümser azıcık mütevazi olana eleştiri gelir zenginsindir ona laf gelir çekememezlik hat safhada ne lan bu herkes kendi işini adam gibi yapsa herkes kendi hayatını adam gibi yaşasa ortada bir sorun kalmayacak amacınız ne?Şimdiden özellikle bizlerde yok gelecek kaygısı,yok içine kapanıp derde kapılma,kendini boş hayat yaşıyormuş gibi hissetme,yok iki boş tiktok dansı yapayım salak haraketlerimle fenomen olayım,TV'deki saçma dizilerdeki gibi yaşayayım onları örnek alayım.Nereye gidiyoruz biz kendimi geliştireyim faydalı olayım hiçbir şey yok ya o yüzden memnun değilim.

Son düzenleme:
Ben değilim. Sosyal'e girmediğim zamanlar dışında kendimi hep yalnız hissediyorum. Sadece sürekli sohbet edebileceğim bir arkadaş, ya da sevgili istiyorum. Dış görünüşüm ile sürekli dalga geçiliyor. Sınavlar beni çok zorluyor. Sabahtan akşama kadar dersler ile uğraşıyorum, kendime en fazla 1-2 saat ayırabiliyorum. Sağlığım yerinde değil. Ama bir şekilde yaşayıp gidiyoruz, benden daha kötü durumda olan insanlar var, o yüzden hep şükrediyorum.
Hocam, lütfen takmayın böyle şeyleri kafanıza.

Dış görünüşünüzle dalga geçen insanların zeka seviyesi ortada zaten. Sınavlar konusunda da sabahtan akşama kadar çalışıyorsanız ciddi bir şekilde, yapacağınızı yapmışsınız demektir.

Hayatımı böleceğim:
Yaşın getirdiği sıkıntılar:
Sadece bir tane sıkıntı var.(Öyle abartacak bir şey değil.)
Aile hakkımda sıkıntılar:
Kardeşlerimle bazen kavga ediyorum.(Buda pek sayılmaz.)
Teknolojik sıkıntılar:
Bilgisayarımın eski olması.
Televizyonda netflix olmaması.
Maddi durum:
Babam çalışıyor, maddi durumumuz iyi.(Zengin değiliz orta durumluyuz.)
Sonuç:
Hayatım iyi, dertlerim yok.

Hayır. Hiçbir şey yapasım gelmiyor, oyun oynamaktan da soğudum film izlemekten falan da. Bilemiyorum okul falan uğraş dur.

Geri
Yukarı