Hayattan zevk alamiyorum

xu1

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ben çok sıkıldım bunaldım artık yeter hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Defalarca bu psikolojiden çıkmaya çalıştım olmadı. Derste sürekli gülen sınıfın komik adamı olarak bilinen biri artık çok yaralı biri oldu. Annemde durumun farkında ama yardım edemiyor bana, ayrıca unutkanlığım ve dikkat eksikliğim var derste yapamiyorum. Öneriniz nedir ne yapayım? Hocalarım yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben çok sıkıldım bunaldım artık yeter hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Defalarca bu psikolojiden çıkmaya çalıştım olmadı. Derste sürekli gülen sınıfın komik adamı olarak bilinen biri artık çok yaralı biri oldu. Annemde durumun farkında ama yardım edemiyor bana, ayrıca unutkanlığım ve dikkat eksikliğim var derste yapamiyorum. Öneriniz nedir ne yapayım? Hocalarım yardım edin.

Evcil hayvan sahiplen.

Kendine bir hobi bul, sosyalleş, yeni şeyler deneyimlemeye çalış, bir hayvan bak ya da bitki yetiştirmeye çalış faydasını görürsen de bize söylersin hayat bunalınamayacak kadar geniş bir vakit aralığı yapılacak çok şey var hayatında yaptığın küçük bir değişiklik veya iş bile seni bu psikolojiden çıkarabilir çocukluğunda yaptığın şeyleri yap unutma:
Hayatta sahip olduğumuz tek kesinlik, bir gün biteceğidir ve bu yüzden bundan en iyi şekilde yararlanmamız gerekir!

Sıkılsan bile sevdiğin şeylerin üstüne daha çok gitmeye çalış. Yeni bir hobi edinebilirsin müzikle ilgilenmek iyi gelebilir. Evcil hayvan işini ailenle konuşup hallet bence çok işe yarar bu konuda. Hayatından negatif insanları çıkar. Seni anlayabilen arkadaşlar edinmeye çalış. Bulunduğun durumu yaşadım hatta bazen hala yaşıyorum. Anı yakalamaya çalış.

Bana göre mutlu olmanın 3 altın kuralı vardır;

- Sosyalleşme
Yeni insanlarla tanış, çevreni genişlet, yeteri kadar arkadaşın varsa dışarıda buluşun gezin

- Başarı
Ders gibi sorumlulukların varsa, bol bol ona odaklan, illa ders olmak zorunda değil spor, yabancı dil, yazılım vb

- Hobi
Evdeki yaşantını bilmiyorum, ama tek foruma ve sosyal medyaya bakıyorsan, sadece öyle yapma, oyun oyna, dizi izle, futbol seviyorsan maç filan izle

Unutma adamım, ben bunları yaparak mutlu oldum, dediklerimi dinle bak valla çıkarsın bu sıkıntıdan zor bir şey de değil bence.

Yapacak gucum kalmadi gibi hissediyorum, ne ders konusunda ailemi mutlu edebiliyorum ne kendi vicdanimi. Ayrica sevdigim seyleri en fazla 2 dakika yapip birakiyorum. Saglik olarkta iyi degilim her yerim agriyor sizliyor, bunlar bence benim son gunlerim.

Yeteri kadar arkadasim var ama hiçbiri dost degil.

Kendimde gordugum tek basarim iyi bir trader (kripto para ile ilgilenen kisi) olmam. Ders konusunda hiç iyi degilim.

Hobilerim yok, ama bulmaya calisacagim.

Yapacak gucum kalmadi gibi hissediyorum, ne ders konusunda ailemi mutlu edebiliyorum ne kendi vicdanimi. Ayrica sevdigim seyleri en fazla 2 dakika yapip birakiyorum. Saglik olarkta iyi degilim her yerim agriyor sizliyor, bunlar bence benim son gunlerim.

Yeteri kadar arkadasim var ama hiçbiri dost degil.

Kendimde gordugum tek basarim iyi bir trader (kripto para ile ilgilenen kisi) olmam. Ders konusunda hiç iyi degilim.

Hobilerim yok, ama bulmaya calisacagim.
İnstagram: @atakan_cntr, istek at ve mesaj at, senin hayat koçun olurum yol çizerim, sen sadece ipleri bana bırak adamım, hayatına taktik veririm düzelteceğim 💪

Ama bunun için senin de emek göstermen lazım, her dediğime hayır dersen veya bahane bulursan yapamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı