Hayır Diyememe

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. Size bir sorum olacaktı. Şimdi bizim işyerimizde garsonlar falan çalışıyor, bunlar bana bir şey söylediğinde yapıyorum ama biraz abartmaya başladılar. Yaşları falan da çok değil, 20 civarlarında. Sigaraya bile bana söylemeye başladılar. Sizce büyük oldukları için ses çıkarmayayım mı, yoksa başka bir sey mi yapayım? Hayır da diyemiyorum.

İş konusunda sana iş verebilirler. Ama şahsi işleri için seni kullanırlar ise bu iyi olmaz. Bu durumu yetkiliye bildir. Ve arana mesafe koy. Fazla samimi olma.

Garsonlar çalıştığına göre cafe veya lokanta tarzı bir yer herhalde. Böyle yerlerde disiplin şart, disiplin olmayınca çalışanlar işi asabiliyorlar veya da başka birilerine yükleyebiliyorlar. Örnek verecek olursak, Dayımın restaurantında garsonlar başıboş hareketlerde bulunuyorlardı, orada çalıştığımda yaşları benden büyük olduğu için kendi işlerini bana yüklüyorlardı, özel işlerini yaptırıyorlardı vb. İş böyle olunca dayım, tanıdığı sert bir arkadaşını şef/müdür olarak işe aldı. Şimdi garsonlar öyle bir harekette bulunamıyorlar, her şey düzen içerisinde. Dediğim gibi böyle işletmelerde disiplin şart.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı