Hayır diyemiyorum

Makaleler
9
Yer
Detroit
Örnek veriyorum okulda arkadaşlar veya hocalar bir yere toplu gidelim etkinlik yapalım diyor, içimden hayır desem de dışımdan doğrudan hayır istemiyorum diyemiyorum. Bazen cesur davranıp hayır istemiyorum desem de neden istemiyorsun, hayır sen de geliyorsun gibi yanıtlar alıyorum. Değilse de bu geri dönüşleri alacağım diye doğrudan hayır diyemiyorum. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim?

Öz güvenli olun. Giyim tarzınıza önem verin, iyi bir diksiyonunuz olsun, hafif abartmadan egolu olun, insanlarla konuşurken tam olarak gözlerine bakın ve hayır deyin. Böyle olursanız sizle konuşanlar laflarını tartacaklardır. Hayır demek için bunları yapın.

Hayır deme kursları var, onlara katıl.:)
Hayır diyeceğin her şeye önceden bir arguman hazırla. Argumanın yoksa hep ikna olan sen olursun.

Güzel yalan söyleyebilmekte önemli övünmek gibi olmasın ama gözümü kırpmadan dakikada 500 kelime yalan söyleyebiliyorum. O yüzden neden diye sorsalarda pek sorun olmuyor.

Örnek veriyorum okulda arkadaşlar veya hocalar bir yere toplu gidelim etkinlik yapalım diyor, içimden hayır desem de dışımdan doğrudan hayır istemiyorum diyemiyorum. Bazen cesur davranıp hayır istemiyorum desem de neden istemiyorsun, hayır sen de geliyorsun gibi yanıtlar alıyorum. Değilse de bu geri dönüşleri alacağım diye doğrudan hayır diyemiyorum. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim?

Dostum bu tarz etkinliklere gitmen normalde iyi ama gitmek istemiyor olabilirsin ve bu biraz özgüvenle alakalı geldi bana, tabii ki burada ne desek sana fayda etmeyecek sana önerim başka arkadaş çevreleri edin yoğun birisi olmaya çalış derim. Tek bir yere bağlı kalırsan böyle olur başka insanlarlada plan yaparsan sorun çözülür.

Geri
Yukarı