Haylou Solar LS05 incelemesi

Merhaba bugün Çiçeksepeti'nden aldığım Solar LS05 modelini inceleyeceğim.
Ürünü "Haylou Fit" adlı uygulama ile kuruyoruz.
QR kod veya Bluetooth ile bağlıyorsunuz. Çeşitli izinler vermemiz gerekiyor ayarlardan. Özellikle bildirim okumayı açmazsanız saat bildirimleri okumaz.
Tema değiştirmek için telefondan uygulamaya giriyoruz > arama ayarları > dash merkezi buradan tema seçip uyguluyoruz.
Ürünün kutusu havalı poşete sarılarak geliyor.
Dış kutusunun görselleri:

IMG_20211125_125025.jpg

IMG_20211125_125031.jpg

IMG_20211125_125044.jpg

Ürün özellikleri:
Ekran boyutu: 1.28 inç
Batarya kapasitesi: 340 mAh
Ekran çözünürlüğü: 240x240
Piksel yoğunluğu: 265 PPI
Ağırlık: 54 gram
Bluetooth: 5.0
IP68 sertifikası
Sensörler: Nabız, ivmeölçer, 12 adet spor modu, adımsayar
Full şarjda 12-30 Gün arası ömür.
Metal gövde: Var ama Alüminyum
Batarya tipi: Li-ion
Değiştirilebilir tema
Hava durumu gösterme
Mesaj okuma (Türkçe karakter destekliyor)
Ürün görselleri:

IMG_20211125_125208.jpg

IMG_20211125_125454.jpg

IMG_20211125_133553.jpg

IMG_20211125_134415.jpg

Aldığım fiyat: 249TL (Dolar kuru: 12.1 TL iken)

Ürünün bana göre artıları:
Ürün fiyatını hak ediyor, kozmetik olarak beğendim.
Yazılım olarak bir bileklik gibi.
Kalp atışını düzgün gösteriyor.
Değiştirilebilir tema var. (Fotoğraf bile koyabiliyorsunuz)
Hava durumu tasarımı çok güzel.
Bileğinizi kendinize çevirince otomatik açılıyor ekran.
Gün ışığında yeterli.

Bana göre eksileri:
Adımsayar biraz yanlış çalışıyor.
TR dil arayüzü yok.
Uygulaması biraz değişik. (Türkçe tam çevirilememiş)

Okuduğunuz için teşekkür ederim, merak ettiğiniz soru var ise sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela neden sattınız, kullanırken beğenmediğiniz/eksik bulduğunuz özellikleri var mı?
Şarkı değiştirebiliyor muyuz?
Ben bir üründen çok çabuk sıkılırım saat ile alakası yok. Eksik bulduğum özelliği arama yapılmaması/mesaj atılmaması en azından biri olsa yeterliydi. Sadece mesaja bakabiliyoruz. Şarkı değiştirebiliyoruz evet.

Tema değiştirince kendisini resetleme durumu oluyordu, ileride ekran yanması oluyor, Haylou fit ve Haylou fan uygulamasında bağlantı sorunları yaşanıyordu. Uygulamasına bağlanınca, eşleştiği an kendisini resetleyip, temayı silip, sıfırlıyordu. Bunlar olumsuz yönleri ama uzun süre şarja takılmıyor, kolay bitmiyor bataryası. Nabız sensörü çalıştığında, derinizin üzerinde net bir şekilde hissediyorsunuz sensörü. Kan basıncı sayması yok, arama kapatma var cevaplama yok, konuşma özelliği yok, GPS özelliği yok. Aslında akıllı bileklik gibi ama Saat'e çevrilmiş.

Tema değiştirince kendisini resetleme durumu oluyordu, ileride ekran yanması oluyor, Haylou fit ve Haylou fan uygulamasında bağlantı sorunları yaşanıyordu. Uygulamasına bağlanınca, eşleştiği an kendisini resetleyip, temayı silip, sıfırlıyordu. Bunlar olumsuz yönleri ama uzun süre şarja takılmıyor, kolay bitmiyor bataryası. Nabız sensörü çalıştığında, derinizin üzerinde net bir şekilde hissediyorsunuz sensörü. Kan basıncı sayması yok, arama kapatma var cevaplama yok, konuşma özelliği yok, GPS özelliği yok. Aslında akıllı bileklik gibi ama Saat'e çevrilmiş.
Batarya cümlesinden itibaren katılıyorum ama ancak ben saatin bir kere bile resetlediğine şahit olmadım hocam. Ekran yanması da dahil.

Geri
Yukarı