Hayvan almak istediğim kişi dolandırıcı olabilir mi?

Toprak Batın

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, olay aşağıda paylaştığım gibi.

Parayı nasıl ödeyebilirim diyorum, adres falan istiyor. Bununla benim evime zorla kargolayıp parayı zorla ödettirebilir mi? Çünkü yurt dışından hayvan sokarken soktuğu ülkedeki kişinin tam adresi gerek. Yani ülkeye girince bana gelmek zorunda galiba. Yani zorla ödemeye tabii tutulur muyum? Ülkeye giriş parası falan varmış, 100 TL tutarında dedi konuştuğum kişi. Hayvanı ödemek istemesem bile bunu kesin öder miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210719-191825_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210719-191825_WhatsApp.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 116
Arkadaşlar, olay aşağıda paylaştığım gibi.

Parayı nasıl ödeyebilirim diyorum, adres falan istiyor. Bununla benim evime zorla kargolayıp parayı zorla ödettirebilir mi? Çünkü yurt dışından hayvan sokarken soktuğu ülkedeki kişinin tam adresi gerek. Yani ülkeye girince bana gelmek zorunda galiba. Yani zorla ödemeye tabii tutulur muyum? Ülkeye giriş parası falan varmış, 100 TL tutarında dedi konuştuğum kişi. Hayvanı ödemek istemesem bile bunu kesin öder miyim?
Hocam neden bu kadar uğraşıyorsunuz, parayı İHH'ya verin kafanız rahat olsun.

1400 TL olunca fiyat kurban şeklinde algıladım. Şimdi hocam alacağınız kuş Türkiye'de satışı yok mu ? Varsa da pahalı mı ? Egzotik ve nadir hayvanları sınırdan illegal bir şekilde geçirip satabiliyorlar. Haberlerde görüyorsunuz. Başınız ağrımasın sonra. @Toprak Batın

Dolandırıcı gibi gözüküyor. Özellikle maillerde de bu bilgileri sizden istiyorlar.
Biraz saçmaladı neden satıyorsunuz dedim batı Afrika'daki bi ülkeden yazıyordu yerel halk papağan da yiyor sıtma çocuklara yardım etmek için buraya geldim elden çıkarmak istiyorum dedi baya şüpheli ama kaporta da vermezsem nerden kazık yiyebilirim

1400 TL olunca fiyat kurban şeklinde algıladım. Şimdi hocam alacağınız kuş Türkiye'de satışı yok mu ? Varsa da pahalı mı ? Egzotik ve nadir hayvanları sınırdan illegal bir şekilde geçirip satabiliyorlar. Haberlerde görüyorsunuz. Başınız ağrımasın sonra. @Toprak Batın
Türkiye var baya baktım en ucuz 300 dolara buldum jako papağan alıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı