Hayvanlar Eşini Kıskanır Mı?

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Uğrola. Değişik bir soru da aklıma geldi. Hayvanlar eşini kıskanır mı, namusunu korur mu? İnsanların kendi arasında başlattığı bir akım mı bu yoksa hayvanlarda da var mı diye merak ettim. Teşekkürler.

Bu hayvandan hayvana değişiklik gösterir. Genel bir şey değildir. Mesela biz de bazıları kıskanır, bazıları kıskanmaz.

Geçen bir belgeselde aslanlar antilop sürüsüne saldırıyordu. Aslanların bir kaç tanesi bir antilopu yaraladı sonra sürü kaçmaya çalışırken arkadan gelen bir antilop yaralı antilopa kafasıyla bir vurdu yaralı antilop düştü aslanlara yem oldu derken bizim antilop sürüsü kurtuldu. Yani diyeceğim o ki bu hayvan böyle bir şey yapıyorsa bunu düşünebiliyorsa kıskanması normal olabilir.

Tek domuz kıskanmaz.
Bunu duymuştum ama ne derece doğru bilmiyoruz. Diğerlerinin kıskandığına dair bir bilgi olsa da bunu doğrulasak. :)

Geçen bir belgeselde aslanlar antilop sürüsüne saldırıyordu. Aslanların bir kaç tanesi bir antilopu yaraladı sonra sürü kaçmaya çalışırken arkadan gelen bir antilop yaralı antilopa kafasıyla bir vurdu yaralı antilop düştü aslanlara yem oldu derken bizim antilop sürüsü kurtuldu. Yani diyeceğim o ki bu hayvan böyle bir şey yapıyorsa bunu düşünebiliyorsa kıskanması normal olabilir.
Okudum ama tam anlamadım dediğinizi. :kararsız:

Hayvanlar düşünme kabiliyetine sahip değillerdir ancak bu iç güdüleri ile hareket edemeyecekleri anlamına da gelmez.
Eşini başka bir erkekten koruyor ise kıskandığı için değil, iç güdüsel olarak koruma isteği yüzünden koruyordur.

Oldu olacak erkek aslan dişi aslanın sosyal medya şifrelerini de isteseydi :)

Hayvanlar düşünme kabiliyetine sahip değillerdir ancak bu iç güdüleri ile hareket edemeyecekleri anlamına da gelmez.
Eşini başka bir erkekten koruyor ise kıskandığı için değil, iç güdüsel olarak koruma isteği yüzünden koruyordur.

Oldu olacak erkek aslan dişi aslanın sosyal medya şifrelerini de isteseydi :)
Tek kıskanmayan hayvan domuzdur diye bir inanç var. Bunun ne derece doğru olduğunu öğrenmek için açtım konuyu.

Hayvanlarda kıskançlık var mı emin değilim ancak zorba oldukları kesin. Yani güçlü ve aynı zamanda zorba olan kapıyor fıstıkları.:D

Benim asıl merek ettigim; acaba hayvanlarda da eşcinsel olan var mı?:kararsız:

Geri
Yukarı