Başıboş hayvanlar uyutulmalı mı?

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere son birkaç gündür sosyal medyada kuduz vakası konuşuluyor. Çoğu insan sokak hayvanlarının toplatılması taraftarı. İnsanlar bu virüsün salgına dönüşmesinden korkuyor, çünkü sonucu ölüm olan bir hastalıktan bahsediyoruz. Korkmakta haklılar. Sizce bunun önüne nasıl geçilmeli? Hayvanlar toplatılıp uyutulmalı mı? Yoksa barınaklara alınıp kısırlaştırılma işlemi yapılmalı mı? Bilmeyenler için kuduz virüsünün tedavisi var ama belirtiler başlamadan önce uygulanması gerekiyor. Belirtiler başladıktan sonra acılı bir ölümle kişi hayata gözlerini yumuyor. Belirtilerse saldırgan olma eğilimi, sudan korkma ve salya üretimi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir insanın canı bin köpekten daha değerlidir, uyutulmalı. Uyutulmamasını isteyen hayvanseverlerin bu işten bir kazancının olduğunu görebilirsiniz. Bu konuda Avrupa'daki sistem yapılmalı, uyutulmaktan ve toplatılmaktan başka çözümü yok. Avrupa'da yaşayanlar bilir, Avrupa'da başıboş sokak hayvanı göremezsiniz.

Aksini isteyenler evine alıp bakarsa sorun çözülür.
Yemin ediyorum aynısını yazıyordum. Hayatta en sinir olduğum tipler bu aktivistler. Bir şekilde sokakta çete gibi gezen köpekler yok edilmeli kardeşim kusura bakmayın. Hayvanın hakkını koruyorsun da insanın hakkı nereye gitti?

Halihazırda zaten kısırlaştırılıyorlar fakat bu da yetersiz kalıyor. Hepsinin toplanması ve artık kitlesel olarak uyutuluyor mu imha mı ediliyorlar ne olursa olsun bir şeyler yapılması lazım.

Yemin ediyorum aynısını yazıyordum. Hayatta en sinir olduğum tipler bu aktivistler.
Bizim milletimizde bu vardır ve olacak da. Kendilerini avrupalı sanmak, yanındakilere hava atmak ve instagramda paylaşmak için gidip köpek beslersen onlar da gelip çoluğu çocuğu öldürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı